Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2025 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Gazeta Samorządu Miasta Ciechanów
25 kwietnia 2013
kategoria:
W gazecie

Polskie samorządy stanęły przed jednym z poważniejszych wyzwań ostatnich lat. Muszą wprowadzić w życie zmiany, narzucone przez przyjętą w przez sejm w ubiegłym roku ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Od 1 lipca to samorządy będą odpowiadać za gospodarkę odpadami: odbiór i utylizację wytworzonych na ich terenie śmieci. Właściciele i zarządcy muszą złożyć deklaracje – powiadomić miasto, ile osób zamieszkuje ich nieruchomość i czy będą one segregować odpady, bo od tego zależy wysokość opłaty. Składanie deklaracji w całym kraju idzie opornie, w Ciechanowie zgodnie z szacunkami też brakuje jeszcze około 46% oświadczeń. Wciąż można złożyć je w ratuszu. – Mamy już 3800 deklaracji, brakuje ok. 3200. Jak ktoś się z nimi spóźni, to nikt mu głowy nie urwie. Ważne, żeby spełnić swój obowiązek – podkreśla zastępca prezydenta Ewa Gładysz.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H