Relacja ze spotkania z mieszkańcami osiedla „Przemysłowe”
- kategoria:
- Aktualności strona główna
Sprawy poruszane na spotkaniu z prezydentem przez mieszkańców osiedla „Przemysłowe” dotyczyły przede wszystkim nawierzchni ulic oraz kanalizacji sanitarnej. Podczas ósmego z cyklu corocznych zebrań, prezydent Krzysztof Kosiński podsumował rok 2017 i przedstawił plany na 2018.
Podsumowanie zawierało informacje o kluczowych inwestycjach i pozyskanych przez miasto środkach unijnych. Prezydent przybliżył kwestie związane z kondycją budżetu miasta. Mówił o przedsięwzięciach ważnych dla całego Ciechanowa, jak również tych dotyczących najbardziej samego osiedla „Przemysłowe”. Wspomniał o trwającej rewitalizacji wieży ciśnień i budowie parku nauki, na co miasto otrzymało dofinansowanie z Unii Europejskiej. Teren zostanie zagospodarowany, zrewitalizowana konstrukcja wieży będzie podświetlona, powstanie miejsce edukacji i nauki poprzez zabawę. Prezydent powiedział o przebudowanej ul. Spokojnej, która zyskała nową nawierzchnię, chodniki, miejsca parkingowe oraz o zagospodarowaniu skweru przy ul. Fabrycznej. W ramach projektu obywatelskiego „Parowóz wraca do Ciechanowa”, pojawił się tam fragment torowiska, elementy małej architektury i alejki, a wkrótce stanie lokomotywa. Mowa była o oświetleniu wybudowanym w ul. Wierzbowej i Fabrycznej oraz lampach solarnych (taka lampa pojawiła się przy ul. Granicznej), o wybudowanym przy ul. Tysiąclecia chodniku, budowie sieci wodociągowej w ul. Kolonia Niechodzka oraz kanalizacji sanitarnej w ul. Granicznej i Ułańskiej (I etap). Wybudowane zostało odwodnienie i ogrodzenie budynków socjalnych przy ul. Niechodzkiej, potrójnie utrwalono emulsją i grysami ul. Pęchcińską (między ul. Płocką a Baranowskiego) oraz drogę wewnętrzną od Alei Niepodległości. Destruktem asfaltowym utwardzono drogę gruntową od ul. Przytorowej do Ogrodowej. Na ul. Granicznej przy skrzyżowaniu z ul. Ułańską zamontowano lustro drogowe. Uregulowany został stan prawny ul. Towarowej i Przytorowej. W marcu 2017 roku wydzielono ulice z terenów zamkniętych PKP; działki na których zlokalizowane są obie ulice, są własnością Gminy Miejskiej Ciechanów. W gestii PKP pozostał szeroki pas bocznicy kolejowej, przecinający ul. Towarową (ten fragment ulicy jest w najgorszym stanie).
Prezydent zaprezentował strategiczne dla miasta plany na najbliższe miesiące oraz szczegółowo omówił zamierzenia względem „Przemysłowego”. Pojawił się temat modernizacji ul. Mazowieckiej i Niechodzkiej, gdzie powstaną nowe nawierzchnie, ścieżki rowerowe, chodniki, oświetlenie, dodatkowa infrastruktura rowerowa. To inwestycja, na którą miasto pozyskało prawie 7 mln zł z UE. Mowa była o opracowaniu dokumentacji i przebudowie ul. Granicznej – przewidziana jest nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżka rowerowa i kanalizacja deszczowa. Wyremontowane zostaną nawierzchnie ulic: Augustiańskiej, Bojanowskiego i Szczurzynek. Kanalizacja sanitarna wybudowana będzie w ulicach: Ułańskiej (II etap), Obozowej, Partyzantów, Ciechej, Młynarskiej i Równej, co zostało na wniosek prezydenta dodane do planu inwestycyjnego ZWiK na ten rok.
W drugiej części spotkania swoje postulaty zgłaszali mieszkańcy. Pytali o m.in. o możliwość utwardzenia ul. Kolonia Niechodzka. Były prośby również o utwardzenie gruntowej ul. Wierzbowej oraz ul. Równej i dokończenie utwardzenia na ul. Pęchcińskiej.
Poruszono temat remontu ul. Augustiańskiej oraz samego mostu. Prezydent wyjaśnił, że na ten rok, na wiosnę, przewidziany jest remont nawierzchni. Ratusz ma gotową dokumentację na przebudowę mostu, co jest jednak kosztowną inwestycją, więc podejmowane będą starania o zewnętrzne dofinansowanie. W kontekście remontu ul. Augustiańskiej pytano o zatokę parkingową, dodatkowe oświetlenie oraz montaż ławek w pobliżu street workout park.
Wśród uwag, były sugestie względem odśnieżania, oraz pojawiających się pod wiaduktem śmieci. Padło pytanie o szansę przejęcia przez miasto ulic będących w zarządzie Spółdzielni Łydynia na Osadzie Fabrycznej.
Dopytywano o szczegóły remontu na ul. Szczurzynek oraz o możliwość przyłączania domów jednorodzinnych do miejskiej sieci ciepłowniczej. Mieszkańcy zwrócili uwagę na gromadzącą się po opadach wodę na ul. Widnej. Problem ten został uwzględniony przy planach inwestycji w ul. Graniczną. W ramach zadania dobudowany będzie fragment kanalizacji. Na etapie projektowania odbędą się konsultacje z mieszkańcami.
Mówiono o nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości przez kierowców, o problemie smogu i działaniach miasta w celu jego ograniczania. Pytano o budynek po chłodni i panujący tam bałagan. Teren nie jest jednak własnością miasta. Własnością miasta nie jest także opuszczona posesja przy ul. Płockiej, na bałagan wokół której narzekali mieszkańcy. Proszono o naprawę oświetlenia przy Szumnej, gdzie nie świeci kilka lamp.
Klawisze Dostępności
- Przejdź do menu głównego:
- Alt i 0
- Przejdź do treści strony:
- Alt i 1
- Mapa Witryny:
- Alt i 2
- Wersja kontrastowa:
- Alt i 4
- Wyszukiwarka:
- prawy Alt i W
Zamiast klawisza Alt możesz użyć H