Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2025 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Miejskie instytucje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Logo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ciechanowieul. 17 Stycznia 60 b
06-400 Ciechanów
telefon/fax: +48 23 673 24 84
www.mosirciech.pl

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zarządza następującymi obiektami sportowymi:

  • Stadion miejski przy ul. 3 Maja 7
  • Hala widowiskowo-sportowa przy ul. 17 Stycznia 60C
  • Hala sportowa przy ul. Kraszewskiego
  • Pływalnia przy ul. 17 Stycznia 60B
  • Basen odkryty przy ul. Kraszewskiego
  • Kąpielisko „Krubin"
  • Obiekt hotelowo-gastronomiczny „Olimpijski"
  • Lodowisko

Więcej informacji o obiektach umieściliśmy na podstronie: www.umciechanow.pl/kultura_sport_rekreacja/obiekty_sportowe

MOSiR Organizuje i współorganizuje wiele wydarzeń w mieście

04 lipca 2023
kategoria:
Aktualności strona główna
Zdjęcie węgierskiego zespołu muzycznego - pięciu ubranych na czarno mężczyzn z dawnymi instrumentami muzycznymi. Tekst: 6 lipca 2023; Piknik średniowieczny; 16.00-21.00; Koncert 19.30; Scena plenerowa COEK Studio (17 Stycznia 56a) Wstęp wolny. W programie: warsztaty, stanowiska historyczne, pokazy, animacje.
 

Średniowieczne stoiska, warsztaty rzemiosła, pokazy walk i łucznictwa będzie można obejrzeć 6 lipca (czwartek) w plenerze przy Ciechanowskim Ośrodku Edukacji Kulturalnej Studio. Piknikowi osadzonemu w epoce towarzyszył będzie koncert folkowy. Na scenie wystąpi Bordó Sárkány – węgierski zespół wykorzystujący m.in. dudy, piszczałki, cytrę, kobzę i mandocello. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

6 lipca od godz. 16.00 do 21.00 będzie można przenieść się w tętniący życiem świat słowiańskich tradycji i melodii. Na terenie COEK Studio staną stoiska prezentujące bogactwo średniowiecznej historii.

Co w programie?

Piknik będzie okazją, by obejrzeć pokazy łuczników i walk na miecze wojowników, a nawet samemu spróbować swoich sił w łucznictwie pod okiem instruktorów. W czasie wydarzenia na terenie Studia stanie zbrojownia z rycerskim i obozowym wyposażeniem (broń, hełmy z epoki). Organizatorzy przygotowali też bezpłatne warsztaty rękodzielnicze dla dzieci, młodzieży i dorosłych, na których prezentowane będą średniowieczne rzemiosła (m.in. skryptoria, lepienie z gliny).

Koncert od 19.30

Gwiazdą wieczoru będzie pochodzący z Węgier zespół Bordó Sárkány. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30. Muzycy, którzy koncertowali m.in. w Norwegii, Estonii, Hiszpanii, we Włoszech, Niemczech, Francji zaprezentują folkowe brzmienia inspirowane średniowiecznymi tańcami i pieśniami. Zespół wykorzystuje bogate instrumentarium, czerpiąc inspiracje z muzyki świeckiej i sakralnej innych narodów (szkockiej, irlandzkiej, bretońskiej, niemieckiej, sefardyjskiej, kastylijskiej, francuskiej, prowansalskiej, katalońskiej).

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Pozytywnie Historyczni oraz COEK Studio.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H