Dostępność architektoniczna budynków urzędu
Ratusz przy pl. Jana Pawła II 6
Do ratusza można się dostać w dwojaki sposób:
- głównym wejściem po schodach – dla ułatwienia ciężkie zabytkowe drzwi wyposażone są w system automatycznego otwierania,
- wejściem po prawej stronie ratusza, w dobudowanej części magistratu. Z tego wejścia swobodnie skorzystają osoby mające kłopoty z chodzeniem lub poruszające się na wózku inwalidzkim. Nie ma tu schodów ani progów, które utrudniłyby wejście lub wjechanie wózkiem.
Drzwi otwierają się automatycznie. Szyby w drzwiach oznaczone są dwoma kontrastowymi pasami ostrzegawczymi.
W budynku znajdują się 2 tablice tyflograficzne z planami pięter. Wewnątrz ratusza zamontowane są brajlowskie oznaczenia pokoi numerami i nazwami wydziałów.
Korytarze, schody i windy
Dla ułatwienia przemieszczania się osobom z dysfunkcją wzroku na parterze i pierwszym piętrze ratusza zamontowano fakturowe oznaczenia na podłogach. Ścieżki dotykowe pomagają zorientować się w przestrzeni, ostrzegają o przeszkodach i kierują do miejsc docelowych.
Wejście do budynku po prawej stronie ratusza prowadzi do windy, którą można dostać się na pierwsze piętro. Należy pokonać niezbyt długi korytarz i za przeszklonym przejściem skręcić w lewo. Tuż za rogiem znajdują się drzwi do windy. Za tymi samymi przeszklonymi drzwiami na lewo mieści się klatka schodowa. Na poręczach schodów znajdują się brajlowskie nakładki.
Na pierwszym piętrze budynku jest krzesło ewakuacyjne.
Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową
Bezpośrednio przed ratuszem znajduje się parking dla samochodów osobowych, a na nim 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Miejsca te są oznakowane i pomalowane kolorem niebieskim z białym symbolem niepełnosprawności.
Budynek biurowy przy ul. Wodnej 1
Wejście do budynku
Parter budynku jest dostępny dla osób na wózkach. Do wejścia prowadzi podjazd. Drzwi są wystarczająco szerokie, by wózek przejechał swobodnie. Drzwi wejściowe i następne drzwi przedsionka otwierają się samoistnie.
Na parterze można bez przeszkód poruszać się wózkiem inwalidzkim. Znajduje się tutaj Biuro Obsługi Interesanta, w którym można uzyskać wszelkie potrzebne informacje, złożyć i odebrać dokumenty, otrzymać druki. Większość spraw można tu załatwić od ręki.
W budynku znajdują się 2 tablice tyflograficzne z planem pięter i opisem brajlowskim. W obiekcie są zamontowane tabliczki przydrzwiowe z numerem i nazwą wydziału w alfabecie Braillea.
Korytarze, schody i windy
W budynku nie ma windy, ponieważ obiekt ten powstawał etapami w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. W roku 2020 roku został kupiony przez Urząd Miasta Ciechanów i przystosowany do potrzeb biurowych.
Dla ułatwienia przemieszczania się osobom z dysfunkcją wzroku na parterze i pierwszym piętrze budynku zamontowano fakturowe oznaczenia na podłogach. Ścieżki dotykowe pomagają zorientować się w przestrzeni, ostrzegają o przeszkodach i kierują do miejsc docelowych.
Na piętro prowadzą schody z poręczą wyposażoną w brajlowskie nakładki.
Na pierwszym piętrze jest zamontowane krzesło ewakuacyjne.
Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową
W pobliżu drzwi wejściowych znajdują się 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. 1 miejsce mieści się przy ul. Wodnej. Miejsca są pomalowane na niebiesko i oznakowane namalowanym na biało oznakowaniem niepełnosprawności.
Siedziba Straży Miejskiej przy pl. Jana Pawła II 7
Wejście do budynku
Do wejścia prowadzą 3 schodki, przy których jest zamontowana poręcz. Budynek nie jest architektonicznie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
W przypadku kłopotów z dostaniem się do siedziby Straży Miejskiej ewentualna osobista rozmowa z pracownikiem Straży Miejskiej może odbyć się w położonym w sąsiedztwie ratuszu.
Korytarze, schody i windy
W budynku jest wąski korytarz, do którego prowadzą schody. Straż Miejska mieści się na I piętrze. W budynku nie ma windy i nie ma możliwości jej zainstalowania. Urząd planuje przeniesienie straży do bardziej nowoczesnego obiektu.
Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową
Bezpośrednio przy budynku znajduje się jedno, odpowiednio oznaczone miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.
Biuro Rozwiązywania Problemów Uzależnień przy ul. Powstańców Wielkopolskich 1A
Wejście do budynku
Placówka posiada dwa budynki stojące blisko siebie. Budynek, w którym mieści się administracja ma podjazd dla wózków. Drzwi nie otwierają się automatyczne. Korytarz jest niezbyt szeroki, ale przejazd wózkiem jest możliwy.
Do drzwi drugiego budynku prowadzi podjazd. Drzwi są wystarczająco szerokie, by mogły dostać się tu osoby na wózkach inwalidzkich. Drzwi nie otwierają się automatycznie.
Korytarze, schody i windy
W budynku mieszczącym biura są schody. Poręcze zostały wyposażone w nakładki brajlowskie. W budynku nie ma windy. Piętro jest niedostępne dla osób z dysfunkcją ruchu. Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą swoje sprawy załatwić na parterze.
Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową
Placówka posiada własny parking, na którym zostało wyznaczone 1 miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Zostało ono pomalowane kolorem niebieskim i oznaczone na biało symbolem niepełnosprawności.
Park Nauki Torus przy ul. Płockiej 34
Wejście do budynku
To nowy obiekt. Jest on przystosowany architektonicznie do potrzeb osób na wózkach. Ma wystarczająco szerokie drzwi wejściowe, by można było swobodnie wjechać wózkiem inwalidzkim.
Przy punkcie kontroli biletowej zamontowane są bramki uchylne umożliwiające wejście osobom z dysfunkcjami ruchowymi.
Korytarze, schody i windy
Korytarze są wystarczająco szerokie, żeby korzystały z nich osoby na wózkach inwalidzkich. W budynku są schody oraz dostępna winda.
Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową
Przed obiektem znajduje się parking przeznaczony dla osób odwiedzających park nauki. Wyznaczono na nim miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Miejsce pomalowano na niebiesko i oznaczono białym symbolem niepełnosprawności.
Klawisze Dostępności
- Przejdź do menu głównego:
- Alt i 0
- Przejdź do treści strony:
- Alt i 1
- Mapa Witryny:
- Alt i 2
- Wersja kontrastowa:
- Alt i 4
- Wyszukiwarka:
- prawy Alt i W
Zamiast klawisza Alt możesz użyć H