• Godziny pracy urzędu:
    poniedziałek - piątek:
    8.00 - 16.00
    e-mail
  • Pl. Jana Pawła II 6
    06-400 Ciechanów
  • tel.
    23 674 92 00
    fax
    23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2024 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
21 lutego 2018
kategoria:
Aktualności strona główna
W sali gimnastycznej z drabinkami i koszem do koszykówki trwa spotkanie z mieszkańcami miasta. Zdjęcie wykonane zza pleców ludzi siedzących na krzesłach. W oddali, naprzeciw ludzi stoi prezydent miasta mówiący do mikrofonu

Drugie z zaplanowanych 11 spotkań z mieszkańcami odbyło się 20 lutego na osiedlu „Śródmieście”. Po podsumowaniu przez prezydenta 2018 roku i zaprezentowaniu planów na rok bieżący, głos zabierali mieszkańcy, którzy zgłaszali swoje pomysły, prośby i pytali o sprawy związane z ich najbliższym otoczeniem. Postulaty dotyczyły najczęściej kwestii miejsc parkingowych w ścisłym centrum miasta.

Podczas spotkania prezydent przybliżył mieszkańcom zrealizowane inwestycje, poinformował o pozyskanych dotacjach z zewnątrz, kondycji budżetu miasta oraz zamierzeń inwestycyjnych i remontowych na najbliższe miesiące. Poza sprawami strategicznymi dla całego Ciechanowa, podsumował szczegółowo te dotyczące „Śródmieścia”. Była mowa m.in. o zrealizowanych i zaplanowanych na obszarze tego osiedla pracach, np. o startującej w najbliższych dniach rewaloryzacji kamienicy przy ul. Warszawskiej 18, na którą miasto pozyskało unijne dofinansowanie, o zagospodarowanym, także przy udziale funduszy z zewnątrz, pasażu M. Konopnickiej wraz z przyległym terenem, o zrealizowanej modernizacji bieżni lekkoatletycznej i nawodnieniu boiska na miejskim stadionie (dofinansowanie z Ministerstwa Sportu) czy o nowej fontannie na ul. Warszawskiej oraz zamontowanych tam gablotach wystawienniczych. Prezydent wspomniał o przeprowadzonym remoncie zabytkowej bramy i schodów przy „Klasztorku” (miasto udzieliło parafii dotacji w wys. 50 tys. zł), budowie drogi dojazdowej do budynku przy ul. Grodzkiej 3A, o którą mocno zabiegali mieszkańcy, o utwardzeniu miejsc postojowych przy ul. Mikołajczyka (obok bloku nr 7), o remoncie ciągu pieszo-jezdnego od placu Kościuszki do ul. Orylskiej 22. Kolejnym wątkiem były miejsca rekreacji i odpoczynku – „Park przyjazny dzieciom” utworzony w parku Dąbrowskiego, plac zabaw przy ul. Herberta, jak również pierwszy etap rewitalizacji parku M. Konopnickiej. 

Prezydent Kosiński przedstawił plany na 2018 rok dla całego Ciechanowa, szczególną uwagę zwracając na te związane stricte z osiedlem „Śródmieście”. Opisał zakres startującej inwestycji w parking przy „Klasztorku”, gdzie wykonanych zostanie około 30 stanowisk oraz miejsce dla karawanu, utworzony będzie dojazd, wyremontowane zostaną istniejące alejki oraz utworzona będzie nowa aleja, zamontowane zostaną ławki i kosze na śmieci. Zadanie przewiduje wykonanie dokumentacji oświetlenia alejek i parkingu oraz iluminacji bramy i drzew. Prezydent mówił również o planowanym remoncie nawierzchni ul. Augustiańskiej, przyłączeniu budynku komunalnego przy ul. Nowozagumiennej 13 do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz o kwiatach i zieleni, które pojawią się na ul. Warszawskiej w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na latarniach zainstalowanych zostanie 58 kwietników oraz ustawione będą 4 wieże kwiatowe. Projekt rozszerzony będzie o nowe kwietniki na pl. Jana Pawła II.

W drugiej części spotkania, w której wypowiadali się mieszkańcy, kilka zgłoszeń dotyczyło niewystarczającej liczby miejsc parkingowych w pobliżu ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych, Herberta (dawniej Pijanowskiego) oraz w okolicach pasażu M. Konopnickiej. Skarżono się także na parkowanie na terenie między ul. Nadfosną 3 a 11 Pułku Ułanów Legionowych 10. Prezydent zapowiedział, że mieszkańcom budynku nr 14 przy ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych będzie przysługiwał abonament mieszkańca, tak aby mogli parkować w strefie (przy ul. Mikołajczyka). Poruszono kwestie terenu za Rossamanem – zagospodarowania dotyczył zwycięski projekt w Budżecie Obywatelskim, jednak dotychczas nie udało się wyłonić wykonawcy, ze względu na brak ofert w czterokrotnie ogłaszanym przetargu w ubiegłym roku oraz zbyt wysoką cenę zaoferowaną w przetargu tegorocznym. Wkrótce wszczęte zostanie kolejne postępowanie.

Poruszony był temat placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1. Za szkołą jest jedynie siłownia zewnętrzna, miasto po rządowej reformie oświaty zwróciło się do Ministerstwa Edukacji Narodowej o pieniądze na utworzenie placu zabaw, jednak środków nie przydzielono. W związku z tym, że plac zabaw dla powołanej w miejsce gimnazjum szkoły podstawowej, jest potrzebną inwestycją, miasto wygospodaruje 250 – 300 tys. zł z własnego budżetu i zrealizuje inwestycję jeszcze w tym roku.

Zgłoszona była prośba o remont kładki nad Łydynią oraz inwestycję w pobliskie tereny. Prezydent wyjaśnił, że jest to problematyczne w związku z własnością działek, jednak w przyszłym roku planowany jest wykup gruntów, by móc inwestować w teren. Ponadto możliwości są ograniczone ze względu na obszar przyrodniczy objęty ochroną. Były uwagi do zapadających się studzienek na pętli miejskiej oraz usterek, jednak w związku z tym, że pętla objęta jest jeszcze gwarancją miasto nie może prowadzić napraw we własnym zakresie, jest to w gestii wykonawcy. Zwracano się także o dalsze zagospodarowywanie parku Dąbrowskiego.

Padł postulat o obniżenie cen biletów ZKM. Prezydent podkreślał, że są prowadzone inwestycje w komunikację miejską oraz wprowadzono mimo wszystko ulgi, np. dla seniorów i krwiodawców. Zapowiedział, że w związku z prowadzonymi inwestycjami nie ma możliwości obniżek cen biletów, udało się jednak uniknąć podwyżek, deklarował, że ceny będą utrzymywane na tym samym poziomie.

Mowa była także o zakłócaniu porządku przez klientów całodobowego sklepu na deptaku, o psich nieczystościach, o często przepełnionych koszach przy ul. Warszawskiej. Zgłoszona została prośba o zadbanie o teren zielony w pobliżu „Domu rzemiosła”, przycinkę żywopłotów przy ul. Nadfosnej oraz o powściągliwość przy przycinaniu gałęzi drzew. Dyskutowano także o interwencjach Straży Miejskiej, zwrócono się również o upamiętnianie miejsc historycznych w mieście.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H