• Godziny pracy urzędu:
    poniedziałek - piątek:
    8.00 - 16.00
    e-mail
  • Pl. Jana Pawła II 6
    06-400 Ciechanów
  • tel.
    23 674 92 00
    fax
    23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2024 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
23 lutego 2018
kategoria:
Aktualności strona główna
Zdjęcie wykonane z góry w hali sportowej. W dole na rzędach krzeseł siedzą ludzie. Naprzeciw nich ustawiony stół dla przedstawicieli urzędu miasta, a obok niego ekran do wyświetlania prezentacji. Pośrodku stoi prezydent Ciechanowa

22 lutego, jako czwarte z cyklu jedenastu zaplanowanych spotkań z mieszkańcami Ciechanowa, odbyło się zebranie na osiedlu „Powstańców Wielkopolskich”. Podsumowany został 2017 rok oraz przedstawione zostały plany. Prezydent wysłuchał także postulatów i sugestii ze strony mieszkańców.

Podczas spotkania prezydent podsumował wykonane inwestycje, pozyskane środki zewnętrzne, sprawy poinformował o wysokości budżetu miasta oraz planowanych inwestycjach i remontach. Przedstawił kwestie strategiczne dla całego miasta, szczegółowo mówił o tych, dotyczących osiedla „Powstańców Wielkopolskich”. Powiedział m.in. o przeprowadzonym remoncie dolnego odcinka ul. 17 Stycznia, co było możliwe po przejęciu tego fragmentu przez miasto od GDDKiA. Wspominał o wybudowanym oświetleniu przy u. Polskiej Organizacji Wojskowej, budowie sieci wodociągowej w ul. Opinogórskiej i kanalizacji sanitarnej w ul. Gruduskiej. Mówił o kupionym od województwa mazowieckiego terenie po byłej Kolumnie Transportu Sanitarnego, gdzie w przyszłości powstanie parking.

Prezydent Kosiński zaprezentował plany na bieżący rok dla całego miasta, zwracając uwagę przede wszystkim na kwestie związane bezpośrednio z osiedlem „Powstańców Wielkopolskich”. Powiedział o budowie drogi obwodowej od ronda Solidarności do drogi krajowej nr 60 oraz modernizacji drogi między Ciechanowem a Opinogórą, przebiegającą przez ulicę Kącką (kompleksowa inwestycja w ramach, której m.in. zmodernizowana zostanie jezdnia, powstanie ścieżka rowerowa i częściowo chodniki, zrealizowana będzie we współpracy miasta, powiatu i gminy Opinogóra Górna, dzięki pozyskaniu zewnętrznego dofinansowania). Prezydent poinformował mieszkańców o etapie, na jakim znajduje się kwestia przebudowy ul. Gruduskiej, która jest drogą wojewódzką. Miasto w marcu ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowo-kosztorysowej, po wprowadzeniu zadania do budżetu miasta. Zadanie to przesunięte zostało z 2017 roku ze względu na konieczność odstąpienia od umowy z wybranym wcześniej wykonawcą, który nie wywiązał się z terminu realizacji umowy. Miasto pokryje koszty dokumentacji, za samą przebudowę odpowiedzialny będzie zarządca drogi.

W drugiej części spotkania, gdzie mieszkańcy zadawali pytania, mowa była o terminie zakończenia trwającej budowy kanalizacji sanitarnej w ul. Gruduskiej, co nastąpi prawdopodobnie w połowie tego roku. Poruszono temat zniszczonej w wypadku figurki na rondzie. Padła prośba o wyremontowanie brukowego dolnego odcinka ul. Pułtuskiej między ul. Wojska Polskiego a Zagumienną. Postulowano o zmianę granic osiedli w taki sposób, by dolny odcinek ul. 17 Stycznia (między pl. Jana Pawła II a mostem) należał do osiedla Śródmieście. Mieszkańcy dziękowali za przeprowadzony tam remont oraz za uporządkowanie terenu za rzeką. Dyskutowano także o postoju taksówek w kontekście organizacji ruchu.

Zgłoszono prośbę o poprawę nawierzchni ul. Nadrzecznej, pytano o oświetlenie przy ul. Bukietowej. Zgłoszono postulat o wykonanie zjazdów na pętli miejskiej (na ul. Fetlińskiej), umożliwiających zawracanie. Prezydent podkreślił, że dopóki pętla jest objęta gwarancją, miasto nie może dokonywać przebudowy.

Mieszkańcy ul. Zagumiennej zgłaszali problemy z brakiem bezpośrednich dojazdów do swoich działek. Pytano o możliwość rozbudowy planowanej drogi obwodowej oraz o plan inwestycji w ul. Opinogórską. Do działań na ul. Opinogórskiej potrzebna jest jednak w pierwszej kolejności dokumentacja techniczna. Proszono również o częstsze kontrole prędkości na ul. Opinogórskiej.
Mowa była o przeniesieniu stacji trafo, znajdującej się na jednej z niedawno powstałych dróg między pętlą miejską a ul. Powstańców Wielkopolskich oraz o instalacji na tej drodze progów zwalniających. W kwestii ul. Powstańców Wielkopolskich zgłaszano problem z zatrzymywaniem się przy szkole. Pojawił się pomysł wytyczenia zatoki postojowej z zakazem parkowania, dzięki czemu rodzice podwożąc dzieci do szkoły, mieliby możliwość chwilowego zatrzymywania się.

Rozmawiano również o rozbudowie miejskiego monitoringu, co przewidziane jest na 2019 rok.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H