• Godziny pracy urzędu:
    poniedziałek - piątek:
    8.00 - 16.00
    e-mail
  • Pl. Jana Pawła II 6
    06-400 Ciechanów
  • tel.
    23 674 92 00
    fax
    23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2024 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
05 marca 2018
kategoria:
Aktualności strona główna
W hali sportowej trwa spotkanie osiedlowe. Po prawej stolik z przedstawicielami Urzędu Miasta. Prezydent Ciechanowa stoi i mówi do mikrofonu. W głębi na krzesłach siedzą mieszkańcy osiedla

W piątek na „Blokach” odbyło się przedostatnie z cyklu tegorocznych spotkań osiedlowych prezydenta z mieszkańcami. Przedstawione zostało podsumowanie 2017 roku oraz plany na 2018. Najczęściej zgłaszane przez mieszkańców postulaty dotyczyły miejsc parkingowych.

Prezydent powiedział o kluczowych miejskich inwestycjach i przedsięwzięciach, pozyskanych przez miasto środkach unijnych i kondycji budżetu. Mówił o sprawach ważnych dla całego Ciechanowa jak również bezpośrednio dla osiedla „Bloki”. Opisał szczegółowo duże inwestycje, możliwe do realizacji dzięki 90% zewnętrznemu dofinansowaniu: zakończoną modernizację ul. Sienkiewicza oraz rozpoczęte zagospodarowanie otoczenia dworca kolejowego czyli budowę park&ride z ponad 200 miejscami parkingowymi wraz z odnowieniem skweru z fontanną. Na ul. Sienkiewicza przełożona została kostka powstała ścieżka rowerowa, chodniki, oświetlenie, zagospodarowano zieleń, zamontowano wiaty przystankowe i elementy małej architektury. Prezydent mówił również o powstającej po sąsiedzku hali targowej oraz targowisku sezonowym w miejsce dawnego bazaru. Wspomniał również o przeprowadzonym przez zarządcę drogi – Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich – remoncie ul. Sienkiewicza. W ubiegłym roku przez TBS wyremontowane zostały dachy na budynku nr 7 przy ul. Sienkiewicza oraz budynku nr 50 przy ul. 17 Stycznia. Do miejskiej sieci ciepłowniczej podłączona została rekordowa liczba 65 lokali komunalnych. Przyłączono do sieci CO 43 lokale komunalne w nowo podłączonych budynkach: 4 budynkach należących do miasta – ul. Augustiańska od nr 6 do 26 (10 lokali), ul. Hallera 13/15 (5 lokali), ul. Sienkiewicza 7 (6 lokali), ul. Sienkiewicza 34/36 (6 lokali) oraz 2 budynkach będących współwłasnością miasta – ul. Sienkiewicza 9 (6 lokali komunalnych), ul. Świętochowskiego 2/6 (10 lokali komunalnych). Na ul. Świętochowskiego, między ul. 17 Stycznia a Okrzei, wyremontowana została nawierzchnia. Wykonano drogę dojazdową oraz remont chodnika przy budynku nr 56 przy ul. Sienkiewicza. Potrójnie utrwalono emulsją i grysami drogę wewnętrzną wzdłuż bloku nr 11 przy ul. Okrzei. Wyremontowano chodniki przy blokach nr 53/55 i 57/59 przy ul. Sienkiewicza oraz przy bloku nr 5 przy ul. Okrzei. Utworzony został „Zaciszny Kącik na Blokach” przy ul. Świętochowskiego, zamontowana została tam także lampa solarna. Lampy solarne pojawiły się również na skwerze przy ul. Hallera, czyli przy „Magicznym Kąciku na Blokach”. W tym miejscu uzupełniona została zieleń. Zmodernizowany został plac zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 3. Na „Blokach” zrealizowano także szereg prac kanalizacyjnych: zmodernizowano przepompownię kanalizacji sanitarnej w ul. Sienkiewicza, wybudowano kolektor kanalizacji sanitarnej w ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Spółdzielczej do dworca PKP oraz wybudowano kolektor kanalizacji sanitarnej w ul. Tatarskiej do wysokości ul. Fabrycznej.

Prezydent Krzysztof Kosiński nakreślił plany na najbliższe miesiące, istotne zarówno z ogólnej perspektywy miasta jak i samego osiedla „Bloki”. Jedną z największych inwestycji na „Blokach” będzie rewitalizacja „krzywej hali”. Dzięki pozyskaniu zewnętrznego dofinansowania zrewitalizowany zostanie budynek (instalacje, okna, dach, elewacja, urządzenie i wyposażenie wnętrz), zagospodarowane zostanie otoczenie; obiekt będzie przeznaczony na cele społeczno-edukacyjno-kulturalno-mieszkalne. Pieniądze zewnętrzne dadzą także możliwość rewitalizacji placu Piłsudskiego – zostanie uporządkowany i zagospodarowany teren, pojawi się m.in. nowa roślinność i elementy małej architektury. W ul. Spółdzielczej, Okrzei i Wyzwolenia wymieniona zostanie sieć wodociągowa. Planowany jest I etap termomodernizacji budynków mieszkalnych w dzielnicy „Bloki”. Złożony został wniosek o unijne dofinansowanie (prawie 4 mln zł) termomodernizacji 7 budynków: ul. 17 Stycznia 23, 25 oraz ul. H. Sienkiewicza 17/19, 35, 38/40, 53/55, 57/59. Wniosek przeszedł pozytywnie ocenę formalną, jest w trakcie oceny merytorycznej. Kolejne remonty przewidziane są w następnych etapach. Inwestycja obejmie ściany, stropy, stolarkę okienną i drzwiową, oświetlenie, dachy, klatki schodowe, wejścia oraz dostosowanie budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych. W planach jest przyłączenie kolejnych budynków i lokali komunalnych do miejskiej sieci ciepłowniczej. Do przyłączenia przewidziane są budynki nr 48 i 50 przy ul. 17 Stycznia oraz budynek nr 15 przy ul. Okrzei. Planowana jest również termomodernizacja będącego współwłasnością miasta budynku nr 19 przy ul. Wyzwolenia. Wykonane i wyremontowane zostaną chodniki przy ul. Sienkiewicza w pobliżu bloków nr: 9, 17/19, 35, 38/40. W ramach Budżetu Obywatelskiego przewidziana jest renowacja ogrodzenia wraz z zagospodarowaniem terenu zieleni na terenie Miejskiego Przedszkola nr 3.

W drugiej części spotkania mieszkańcy zadawali pytania i zgłaszali swoje prośby. Mowa była o zieleni na placu Piłsudskiego, zwracano uwagę na sposób przycinania drzew. Wśród uwag mieszkańców dotyczących zieleni, pojawiały się sugestie związane z profesjonalną jej pielęgnacją. Zgłaszano uwagi do modernizacji ul. Sienkiewicza. Zwrócono uwagę, że mieszkańcy niektórych bloków nie segregują śmieci, że brakuje kontenerów na odpady zbierane selektywnie. Pytano o możliwość montażu barierki wzdłuż schodów na farskim wzgórzu (od ul. 3 Maja). Skarżono się na warunki mieszkaniowe w poniemieckich blokach, w mieszkaniach komunalnych. Mieszkańcy w kontekście miejsc parkingowych opisywali konflikt z właścicielem sklepu przy ul. Sienkiewicza w pobliżu skrzyżowania z ul. Narutowicza. Zgłaszano prośby o doposażenie znajdującego się nieopodal placu zabaw.

Skarżono się na przekraczanie prędkości przez kierowców na ul. Sienkiewicza. Podnoszono kwestie małej liczby miejsc parkingowych przy „Krasiniaku”, braku miejsc parkingowych przy ul. Moniuszki oraz potrzebę remontu budynku nr 3. Pytano o możliwość zagospodarowania terenu za budynkiem nr 29 przy ul. 17 Stycznia oraz remontu bloku nr 6 przy ul. Narutowicza. Proszono o utwardzenie ul. Wiklinowej i Kaczeńców, gdzie w pierwszej kolejności potrzebna byłaby kanalizacja deszczowa. Problem zalewania piwnic zgłaszano w budynku nr 50 przy ul. 17 Stycznia. Mowa była o czujnikach czadu. Pojawił się postulat o zakaz instalowania szlabanów przy blokach, co uniemożliwia np. wjazd karetki.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H