• Godziny pracy urzędu:
    poniedziałek - piątek:
    8.00 - 16.00
    e-mail
  • Pl. Jana Pawła II 6
    06-400 Ciechanów
  • tel.
    23 674 92 00
    fax
    23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2024 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
26 lutego 2018
kategoria:
Aktualności strona główna

Prezydent miasta spotkał się z mieszkańcami osiedla „Aleksandrówka” w ostatni piątek, 23 lutego. Było to piąte z cyklu corocznych zebrań. Zaprezentowane zostały działania, zrealizowane w minionym roku oraz przedstawione plany na bieżący. Mieszkańcy zgłaszali prośby, postulaty, pytali o ważne dla nich kwestie. Te najczęściej poruszane dotyczyły miejsc parkingowych oraz doświetlenia przejść dla pieszych i zagospodarowania zieleni.

Początek spotkania stanowił podsumowanie 2017 roku, przede wszystkim w kontekście inwestycji i pozyskanych środków zewnętrznych. Prezydent przedstawił informacje na temat stanu budżetu miasta oraz powiedział o planowanych działaniach inwestycyjnych i remontowych. Była mowa o kluczowych dla całego miasta przedsięwzięciach oraz dokładnie przedstawione zostały sprawy związane bezpośrednio z inicjatywami przeprowadzonymi na „Aleksandrówce”. Wyremontowany został tam parking i chodnik przy ul. Pułtuskiej – przed budynkiem 20A, czyli tzw. blaszakiem. Poprzez wytyczenie stanowisk parkingowych uporządkowany został panujący wcześniej chaos. Rozbudowano parking osiedlowy wzdłuż ul. Sikorskiego na wysokości budynku nr 4, wyremontowano nawierzchnię i zatokę parkingową ulicy łączącej ul. Smorawińskiego i Armii Krajowej oraz wyremontowano zatokę parkingową przy ul. Smorawińskiego w pobliżu kiosku. Przeprowadzono remont chodnika wzdłuż budynku przy ul. Armii Krajowej 10. Nowe nasadzenia pojawiły się przy ul. Sikorskiego i Mikołajczyka.

Prezydent Kosiński przybliżył plany na 2018 rok dla miasta oraz szczegóły zaplanowanej na ten rok na „Aleksandrówce” w ramach Budżetu Obywatelskiego rozbudowy parku aktywnej rekreacji przy ul. Witosa, gdzie powstanie chodnik i zamontowane będą trzy lampy oświetleniowe.

Druga część spotkania była czasem na pytania od mieszkańców. Mieszkańcy zgłaszali przejścia dla pieszych, które ich zdaniem powinny zostać uwzględnione w opracowywanym przez miasto kompleksowym projekcie doświetlenia. To m.in. przejścia na ul. Sikorskiego oraz ul. Pułtuskiej – w pobliżu „blaszaka”. Temat przejść dla pieszych pojawił się także w kontekście gromadzącej się po opadach wody przy skrzyżowaniach ul. Witosa i Smorawińskiego. Postulowano o montaż przycisków dla pieszych przy przejściach na skrzyżowaniu w ul. Armii Krajowej i Ranieckiej.

Pytano o możliwość ustawienia przenośnej toalety w okolicach placu Kościuszki. Mieszkańcy zgłaszali problem niewystarczającej liczby miejsc parkingowych nieopodal sklepu Carrefour, przy bloku nr 22 i braku fragmentu chodnika. Narzekano na brak przejść pomiędzy nowymi ogrodzonymi osiedlami. Postulowano o poprawę stanu nawierzchni ul. Opinogórskiej. Uwagi zgłaszano także do łącznika między blokami nr 8 i 10, przy ul. Armii Krajowej, w kontekście zmienionej organizacji ruchu (obecnie jest to fragment jednokierunkowy). Organizacja ta została zmieniona na obecnie funkcjonującą, zgodnie z wcześniejszymi prośbami mieszkańców.

Pytano o możliwość wybudowania parkingu w pasie zieleni w ul. Armii Krajowej, na wysokości budynku nr 4 oraz o możliwość wymiany na przezroczyste ekranów dźwiękochłonnych, znajdujących się przy przejściach dla pieszych wzdłuż tej ulicy. Postulowano również o posadzenie drzew w pasie zieleni.
Pytano o możliwość wyremontowania chodnika wzdłuż bloku nr 4 przy ul. Smorawińskiego oraz zgłaszano problem zastawiania przez auta zjazdu dla wózków. Jest to jednak teren spółdzielni, w który miasto nie może ingerować.

Była mowa o środkach pozyskanych z Unii Europejskiej, o ścieżce rowerowej przy ul. Sikorskiego, o przycinaniu drzew, miejscach pracy, kontrolach policyjnych i patrolach, jak również szpitalu, który jak podkreślał prezydent, nie podlega miastu. Prezydent powiedział o działaniach na rzecz przedsiębiorczości, o inwestorze na działkach objętych podstrefą Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zgłoszono prośbę o przedłużenie trasy linii nr 2 oraz o budowę wjazdu z ul. Witosa, w okolicach placu zabaw, między blokami 17 a 19. Z uwagi na istniejący tam plac zabaw i brak wystarczającej przestrzeni, jest to niemożliwe. Zgłoszono prośbę o montaż progu zwalniającego na ul. Gwardii Ludowej WRN na wysokości budynku nr 18 oraz usunięcie graffiti na garażach od strony ul. Batalionów Chłopskich. Jest to jednak własność prywatna.

Rozmawiano także o rozpoczynającej się wkrótce rewaloryzacji kamienicy przy ul. Warszawskiej 18.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H