• Godziny pracy urzędu:
    poniedziałek - piątek:
    8.00 - 16.00
    e-mail
  • Pl. Jana Pawła II 6
    06-400 Ciechanów
  • tel.
    23 674 92 00
    fax
    23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2024 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
11 lipca 2006
kategoria:
Aktualności strona główna

Co to jest „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego ?

Jest to dokument dotyczący całego obszaru miasta, który zawiera:
- wszystkie informacje o istniejącym stanie miasta tzn. o: obszarach zabudowanych, terenach rolnych, o istniejących drogach, uzbrojeniu terenów w sieć wodociągową, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, gazową, energetyczną, o stanie środowiska, obiektach zabytkowych, warunkach i jakości życia mieszkańców itp.;
- kierunki rozwoju miasta mówiące o tym, które tereny mogą być przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową, usługową czy produkcyjną, a które pod uprawy polowe; jaki powinien być przebieg dróg na terenie miasta; na jakich terenach obowiązują ograniczenia w zabudowie, a także dla jakich terenów planowane jest sporządzenie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego itd.


Jak powstał projekt zmiany „Studium” ?
Do rozpoczęcia prac nad zmianą „Studium” Rada Miasta Ciechanów zobowiązała Prezydenta Miasta w 2004r. przede wszystkim z uwagi na: zmianę granic miasta z dniem 1 stycznia 2004r., zaistniałe od 1999r. zmiany w zagospodarowaniu miasta, opracowaną w tym okresie Strategię rozwoju miasta oraz sporządzone inne programy i koncepcje, wnioski mieszkańców i potencjalnych inwestorów a także obowiązujące od 2003r. nowe przepisy prawa dot. wymaganych opracowań urbanistycznych.

Projekt opracował Zespół Projektantów, wybrany w trybie przetargu nieograniczonego, składający się przede wszystkim z urbanistów oraz specjalistów z zakresu: komunikacji, infrastruktury technicznej, ochrony środowiska, dóbr kultury, wyceny gruntów oraz demografii.

Kolejne etapy prac nad projektem zmiany „Studium” były opiniowane przez Miejską Komisję Urbanistyczno - Architektoniczną oraz konsultowane z innymi jednostkami, zaś końcowy projekt został uzgodniony z Wojewodą Mazowieckim i Zarządem Województwa Mazowieckiego oraz zaopiniowany m.in. przez Starostę Ciechanowskiego, Wójtów gmin sąsiednich, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, organy wojskowe i bezpieczeństwa państwa, zarządców dróg i infrastruktury technicznej.

Jak można zapoznać się z projektem zmiany „Studium” ?
Projekt, składający się z części tekstowej (144 strony) oraz dwóch rysunków (przedstawiających „uwarunkowania” oraz „kierunki” na mapie w skali 1:10 000), dostępny jest:
- w Wydziale Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Ciechanów, Pl. Jana Pawła II nr 6, pokój nr 14, codziennie od poniedziałku do piątku, od godziny 8.00 do 16.00, o na stronie internetowej Urzędu Miasta Ciechanów ZOBACZ.
W dniu 14 sierpnia br. o godzinie 15.30 w sali Kina „Łydynia” odbędzie się ogólnodostępna dyskusja publiczna nad ustaleniami przyjętymi w projekcie zmiany „Studium”.

Jak można wnieść uwagi ?
Każdy może wnosić uwagi do projektu zmiany „Studium”. Należy je składać na piśmie do Prezydenta Miasta Ciechanów, 06-400 Ciechanów, Plac Jana Pawła II nr 6, z podaniem: imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 13 września 2006r.

Co dalej będzie działo się z projektem zmiany „Studium” ?
Wszystkie wniesione uwagi będą wnikliwie przeanalizowane przez Zespół Projektantów oraz odpowiednie służby. W przypadku uznania ich za zasadne projekt zmiany „Studium” zostanie skorygowany. Następnie Prezydent Miasta przedłoży go do uchwalenia Radzie Miasta Ciechanów wraz z listą nieuwzględnionych uwag.

Jaki wpływ „Studium” ma na mieszkańców naszego miasta oraz inwestorów ?
Praktycznie można powiedzieć, że przede wszystkim jest to dokument udzielający odpowiedzi na pytanie: „Co, gdzie i w jakiej postaci może powstać na terenie naszego miasta? a w szczególności określający: 
- zasady zagospodarowania poszczególnych obszarów miasta, w tym rodzaj zabudowy (jednorodzinna, wielorodzinna, usługowa czy też produkcyjna) oraz wskaźniki zabudowy takie jak: dopuszczalna wysokość budynków, maksymalna intensywność zabudowy, minimalna powierzchnia biologicznie czynna itp., 
- planowane zmiany w układzie komunikacyjnym, w tym przebieg nowych planowanych dróg, 
- tereny dotychczas nie zainwestowane, a które w pierwszej kolejności mogą być przeznaczone na cele budowlane, 
- tereny, na których obowiązuje zakaz zabudowy.
Wszystkie opracowywane projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego będą musiały być zgodne z ustaleniami „Studium”.

Gdzie można uzyskać szczegółowe informacje ?
Wydział Urbanistyki i Architektury, Plac Jana Pawła II nr 6, pokój 14 – telefon 023/672-32-41 wew. 239.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H