• Godziny pracy urzędu:
    poniedziałek - piątek:
    8.00 - 16.00
    e-mail
  • Pl. Jana Pawła II 6
    06-400 Ciechanów
  • tel.
    23 674 92 00
    fax
    23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2024 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
02 października 2017
kategoria:
Aktualności strona główna
Komin PEC otoczony drzewami w jesiennych barwach

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ciechanowie zwyciężyło w kategorii użyteczność publiczna, w organizowanym przez miesięcznik Computerworld konkursie pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Rozwoju. Nagrodzony projekt dotyczył wdrożonego rozwiązania zdalnego odczytu ciepłomierzy, sterowania węzłami cieplnymi i systemem zarządzania siecią ciepłowniczą w oparciu o system OCS.

Redakcja gazety podkreśla, że konkurs promuje najlepsze i najbardziej dojrzałe projekty teleinformatyczne, realizowane przez podmioty publiczne oraz firmy. Oceniana była głównie biznesowa wartość projektów i innowacyjność. Ciechanowska spółka miejsca zwraca uwagę, że  dzięki wdrożeniu systemu sterowania węzłami cieplnymi, w połowie 2015 roku uzyskała możliwość opomiarowania liczników i ich monitorowania, a także automatyzacji procesów rozliczania.

W efekcie wystarczy jedno kliknięcie, by pobrać na koniec miesiąca odczyty ze wszystkich liczników i wygenerować fakturę dla odbiorcy. Przed wdrożeniem monitoringu i zdalnej diagnostyki ciepłomierzy oraz węzłów cieplnych odczyty i rozliczenia trwały prawie tydzień, obecnie „cały proces – łącznie z wydrukowaniem faktur – został skrócony do mniej więcej dwóch godzin. Kolejną innowacją informatyczną jest sterowanie „pogodowe” pracą sieci online. Dzięki temu parametry pracy dostosowują się płynnie do odczytów parametrów w danym rejonie sieci. W efekcie można ograniczać ciśnienie dyspozycyjne, temperaturę zasilania, temperaturę powrotu, co przekłada się na oszczędności energii elektrycznej – powiedziała prezes PEC Małgorzata Niestępska.

Prezes dodaje, że zastosowane przez spółkę zdalnie sterowane zasuwy i przepustnice, umożliwiają zdalne szybkie odcięcie i ponowne włączenie obszarów zagrożonych awarią a czytelna wizualizacja danych pozyskiwanych z obiektów w sieci oraz system zdalnego zarządzania umożliwiają diagnozę przyczyn awarii i punktów krytycznych.

W XXI edycji konkursu „Lider informatyki" wyłoniono 7 zwycięzców w 6 kategoriach. W kategorii „Sektor użyteczności publicznej” oprócz PEC nagrodzono również wrocławskie MPWiK. Wcześniej spośród kilkudziesięciu zgłoszonych organizacji wyłoniono 16 finalistów. 

Computerworld napisał, że siedmiu zwycięzców łączy dojrzałość realizowanych projektów oraz praktyczne wykorzystanie możliwości, jakie niesie cyfrowa transformacja, a PEC, to „ambitny challenger, którego projekt udowadnia, że zaawansowana informatyka wspierająca krytyczne procesy biznesowe nie jest zarezerwowana jedynie dla wielkich i bogatych przedsiębiorstw”.

Spółce przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie m.in. na nagrodzony projekt została przyznana pożyczka na preferencyjnych warunkach w wysokości ponad 500 tys. zł z 10% umorzeniem odsetek.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H