Miejska Biblioteka wznowiła prace w Krzywej Hali
- kategoria:
- Aktualności strona główna
W zrewitalizowanej Krzywej Hali na osiedlu „Bloki” już można korzystać ze zbiorów bibliotecznych oraz z wyremontowanej czytelni. Po rewitalizacji budynku biblioteka wróciła do swojej siedziby, która zyskała nowy blask. Będą w niej organizowane spotkania edukacyjne i kulturalne dla dzieci i dorosłych.
Miejska Biblioteka Publiczna została na nowo otwarta 1 lutego 2020 r. W wydarzeniu udział wzięły przedszkolaki wraz z rodzicami oraz prezydent miasta Krzysztof Kosiński z małżonką.
Na spotkaniu inaugurującym wznowienie działalności placówki odbyły się zajęcia edukacyjne i kreatywne. W nowej czytelni najmłodsi wysłuchali przeczytanych bajek, a także uczestniczyli w przygotowanych przez pracowników biblioteki warsztatach.
W odnowionej siedzibie biblioteki będzie się także odbywało większość wydarzeń organizowanych przez Miejską Bibliotekę, a więc spotkania autorskie, regionalne, podróżnicze, a także wykłady, prelekcje, odczyty.
W najbliższym czasie odbędą się zajęcia dla najmłodszych mieszkańców miasta w ramach ferii zimowych oraz w ramach cyklicznych zajęć "Poranek w Bibliotece". Dla dorosłych ciechanowian już 7 lutego przygotowano spotkanie z Aleksandrą Czarnewicz-Kamińską. 11 lutego odbędzie się prelekcja przygotowana przez Zespół ds. Profilaktyki Bezdomności i Uzależnień pt. "Współuzależnienie". 12 lutego o podróży za ocean opowiedzą Katarzyna i Mariusz Stawiccy. 19 lutego trenerka Karolina Dołęgowska opowie o swojej książce "Bogata Seksowna Egoistka", zaś 27 lutego autor komedii kryminalnych Alek Rogoziński będzie rozmawiał z publicznością o swojej twórczości i pracy pisarza.
Biblioteka w Krzywej Hali czynna jest od poniedziałku do soboty (pn., wt, pt. w godzinach 10.00 - 18.00, śr., czw. w godzinach 9.00 - 16.00, w soboty od 9.00 do 14.00).
W Krzywej Hali mieści się Oddział Zbiorów Naukowych i Regionalnych. To około 22 tys. woluminów, w tym wydawnictwa sprzed 1939 r. Oddział został utworzony w 2011 r. po przejęciu zbiorów od Ciechanowskiego Towarzystwa Naukowego. W większości zbiory te traktują o regionie i jego historii, są wśród nich publikacje naukowe, jak również dokumenty życia społecznego, czasopisma oprawne i nieoprawne, obrazy, statuetki, rzeźby.
Miasto na rewitalizację obiektu pozyskało ponad 5 mln zł dofinansowania unijnego w ramach RPO WM 2014-2020. Zabytkowy budynek został wyremontowany z zewnątrz i wewnątrz. W ramach projektu zrewaloryzowany został także plac Piłsudskiego przed Krzywą Halą.
Klawisze Dostępności
- Przejdź do menu głównego:
- Alt i 0
- Przejdź do treści strony:
- Alt i 1
- Mapa Witryny:
- Alt i 2
- Wersja kontrastowa:
- Alt i 4
- Wyszukiwarka:
- prawy Alt i W
Zamiast klawisza Alt możesz użyć H