• Godziny pracy urzędu:
    poniedziałek - piątek:
    8.00 - 16.00
    e-mail
  • Pl. Jana Pawła II 6
    06-400 Ciechanów
  • tel.
    23 674 92 00
    fax
    23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2024 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
20 maja 2005
kategoria:
Aktualności strona główna

Prezydent Miasta Ciechanów informuje, że podjęte zostały prace zmierzające do opracowania „Lokalnego Programu Rewitalizacji miasta Ciechanów” dla następujących obszarów:

1. Trakt średniowieczny – oś komunikacyjna miasta, od Zamku Książąt Mazowieckich z przyległą częścią obszaru zespołu przyrodniczo - krajobrazowego „Dolina rzeki Łydyni”, poprzez ul. Wodną, Rynek z Ratuszem, ul. Warszawską, Plac Kościuszki, ul. Zieloną Ścieżkę do Farskiej Góry i Parku im. Dąbrowskiego oraz ul. Ściegiennego
2. Dzielnica „Bloki” – obszar poniemieckiej zabudowy z okresu okupacji, w obrębie torów kolejowych i ulic: Reja, 17-go Stycznia i Tatarskiej.
3. Obszary poprzemysłowe – wyrobiska pocegielniane wypełnione wodą; „Krubin” w rejonie ul. Sońskiej; „Kanały” ograniczone ul. 17-go Stycznia, Gostkowska, Kargoszyńska, Kraszewskiego; „Jeziorko” w rejonie ul. Armii Krajowej; „Kargoszyn” w rejonie ul. Sygietyńskiego

„Rewitalizacja” jest to proces przemian przestrzennych, społecznych i ekonomicznych mający na celu: poprawę jakości życia mieszkańców, przywrócenie ładu przestrzennego, ożywienie gospodarcze oraz odbudowę więzi społecznych w obrębie starej miejskiej tkanki urbanistycznej oraz obszarów poprzemysłowych.

Do podstawowych celów rewitalizacji naszego miasta należy zaliczyć:
- ożywienie gospodarcze i społeczne,
- pobudzenie aktywności mieszkańców i tworzenie nowych miejsc pracy,
- ograniczenie patologii społecznych, zapobieganie przestępczości i wzrost bezpieczeństwa mieszkańców,
- zwiększenie potencjału turystycznego i kulturalnego oraz pobudzenie ruchu turystycznego,
- modernizację oraz nadanie obiektom i terenom zdegradowanym nowych funkcji społeczno – gospodarczych,
- odnowę dziedzictwa kulturowego poprzez remont i modernizację obiektów zabytkowych,
- wykorzystanie walorów przyrodniczych,
- poprawę funkcjonalności komunikacyjnej.

Lokalny Program Rewitalizacji, przewidziany do realizacji w latach 2005 – 2013, będzie dokumentem niezbędnym do ubiegania się o dofinansowanie ze środków unijnych w ramach poddziałania 3.3.1 – Rewitalizacja obszarów miejskich oraz 3.3.2 – Rewitalizacja obszarów po-przemysłowych i po-wojskowych. Beneficjentami będą mogły być nie tylko gminy, powiaty i działające w ich imieniu jednostki organizacyjne oraz podmioty wykonujące usługi publiczne na zlecenie jednostek samorządu terytorialnego, lecz również organizacje pozarządowe nie działające dla zysku, stowarzyszenia, fundacje oraz kościoły i związki wyznaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe, instytucje użyteczności publicznej, szkoły wyższe i wspólnoty mieszkaniowe.
Beneficjenci będą mogli ubiegać się o dofinansowanie wyłącznie tych zadań, które będą przewidziane i zapisane w Lokalnym Programie Rewitalizacji.
Lokalny Program Rewitalizacji nie jest dokumentem tworzonym tylko na potrzeby Urzędu Miasta i działań planowanych przez Gminę, lecz służyć będzie jako podstawowy punkt odniesienia wszystkim potencjalnym beneficjentom z Ciechanowa w omawianym obszarze działań. Brak zapisów w Lokalnym Programie Rewitalizacji odnośnie planowanych (lub jeszcze nie planowanych, lecz możliwych w przyszłości) działań wykluczy możliwość ubiegania się o dofinansowanie.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o przeanalizowanie swoich planów i przemyślenie propozycji czy sugestii zapisów, jakie powinny – Państwa zdaniem – znaleźć się w planowanym opracowaniu. Na propozycje i sugestie dotyczące rewitalizacji oczekujemy do końca maja br.

Wszelkie informacje dotyczące kolejnych etapów prac nad planem będą zamieszczane sukcesywnie na stronie interenetowej Urzędu Miasta Ciechanów: www.umciechanow.pl.
Szczegółowych informacji udziela: Grażyna Czerwińska, tel. 23/674-38-22 lub 23/672-32-41 wew. 224.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H