Konkurs „Pomóżcie nam zachować pamięć”
- kategoria:
- Aktualności strona główna
Fundacja „Polsko-Niemieckie Pojednanie” razem z Polską Unią Ofiar Nazizmu ogłaszają ogólnopolski Konkurs „Pomóżcie nam zachować pamięć” na prace poświęcone tematyce prześladowań ofiar nazizmu w Polsce. Na laureatów czekają nagrody pieniężne. Konkurs jest organizowany w trzech edycjach i mogą w nim wziąć udział:
- osoby poszkodowane w czasie II wojny światowej, które przedstawią wspomnienia na temat swojej pracy przymusowej na rzecz III Rzeszy, uwięzienia w hitlerowskich obozach, więzieniach i gettach, deportacji lub wysiedleń. Mile widziane będą prace wzbogacone o zdjęcia i dokumenty archiwalne. Patronat honorowy nad edycją „ofiary nazizmu” objął Marszałek Senatu RP, prof. dr hab. Longin Pastusiak.
- uczniowie szkół gimnazjalnych i ogólnokształcących, którzy przedstawią prace oparte na wspomnieniach członków swoich rodzin lub znanych im osób, które były represjonowane w okresie II wojny światowej. Mogą to być także prace dotyczące niewolniczej i przymusowej w wojennej historii danego miasta lub okolicy, stworzone na podstawie relacji ofiar nazizmu, publikacji naukowych czy prasowych lub innych źródeł. Patronat honorowy nad edycją „młodzież” objął Minister Edukacji Narodowej i Sportu, Mirosława Sawickiego.
- dziennikarze prasowi, radiowi i telewizyjni, którzy w latach 2001-2005, czyli w czasie trwania wypłat świadczeń za pracę niewolniczą i przymusową w III Rzeszy, interesowali się tą problematyką i informowali społeczeństwo o życiowych losach ofiar nazistowskich represji, a poprzez gest pojednania, jakim stały się wypłaty świadczeń niemieckich i austriackich nawiązywali do działalności Fundacji „Polsko-Niemieckie Pojednanie” i Polskiej Unii Ofiar Nazizmu. Patronat honorowy nad edycją "media" objął prof. Władysław Bartoszewski.
Prace konkursowe należy przesłać do 15 lipca 2005 r. na adres: Fundacja „Polsko-Niemieckie Pojednanie”, ul. Krucza 36, 00-921 Warszawa z dopiskiem KONKURS. Regulamin każdej edycji konkursu dostępny jest na stronie www.fpnp.pl.
Klawisze Dostępności
- Przejdź do menu głównego:
- Alt i 0
- Przejdź do treści strony:
- Alt i 1
- Mapa Witryny:
- Alt i 2
- Wersja kontrastowa:
- Alt i 4
- Wyszukiwarka:
- prawy Alt i W
Zamiast klawisza Alt możesz użyć H