28 kwietnia obchodzone będzie Święto Pułkowe 11 Pułku Ułanów Legionowych. W programie są: msza św., konna defilada, uroczystości przed ratuszem, piknik na błoniach zamkowych z pokazami sprawności kaskaderów konnych. Organizatorem wydarzeń jest Stowarzyszenie Żołnierzy i Ich Rodzin oraz Szwadronów Mundurowych w Barwach 11 Pułku Ułanów Legionowych. Święto obchodzone jest w 100. rocznicę istnienia 11 Pułku Ułanów.
Prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński podczas dzisiejszej sesji Rada Miasta otrzymał wotum zaufania. Głosowanie poprzedziła debata na Raportem o Stanie Miasta. Ciechanów jest najprawdopodobniej pierwszym miastem, które zrealizowało nową procedurę wprowadzoną znowelizowaną ustawą o samorządzie gminnym. Dziś Rada Miasta udzieliła prezydentowi również absolutorium.
8 grup, czyli około 100 mieszkańców już zostało przeszkolonych, trwa nabór na kolejne terminy zaplanowane w maju i w czerwcu. Na przeprowadzenie szkoleń miasto pozyskało 89 140 zł unijnego dofinansowania. Szkoleniami objętych zostanie w sumie 180 osób powyżej 25 roku życia.
Miasto organizuje debatę na temat zmian jakie zaszły w Polsce i w Ciechanowie w ciągu 15 lat obecności w Unii Europejskiej. Debatę poprowadzi dziennikarz Jarosław Kulczycki. Wezmą w niej udział: dr Anna Czarczyńska, Adrian Furgalski, Marek Zuber oraz europoseł Jarosław Kalinowski i prezydent Krzysztof Kosiński. Wydarzenie zaplanowane jest 1 maja o godz. 18.00 w Hotelu Atena.
Zbliżająca się rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej jest okazją do podsumowań inwestycji i projektów zrealizowanych dzięki pozyskanym dotacjom. Miasto przygotowało podsumowanie w formie wystawy na ul. Warszawskiej oraz specjalnej publikacji. Zmiany, które nastąpiły w mieście i subregionie ciechanowskim przybliżono także podczas zorganizowanej dziś w ratuszu konferencji.
Zakład Komunikacji Miejskiej w Ciechanowie informuje o zmianach w kursowaniu autobusów w czasie Świąt Wielkanocnych.
Prace już wystartowały. W ramach II etapu rewitalizacji kąpieliska przeprowadzone zostaną roboty budowlane i montażowe. Zadanie obejmuje utwardzenie ciągów komunikacyjnych i instalację elementów małej architektury. Inwestycja powinna zostać zrealizowana w ciągu niecałych dwóch miesięcy. Zarówno II, jak i wykonany w 2017 r. I etap rewitalizacji to projekty obywatelskie.
Wiosenna zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego na terenie zabudowy jednorodzinnej trwa do 23 kwietnia. 24 i 25 kwietnia przeprowadzona zostanie na terenie zabudowy wielorodzinnej.
Po zimowym odpoczynku pszczoły z miejskiej pasieki, która powstała na dachu ratusza, zaczęły wiosenne prace. Urząd planuje pierwsze tegoroczne miodobranie za około miesiąc. 5 uli zamontowano na urzędu rok temu. Jest w nich obecnie około 100 tys. pszczół. Wkrótce pszczół będzie około 350 tys. Miód przelewany jest do słoiczków i wykorzystywany jako gadżet promocyjny miasta. Urząd rozdaje miód podczas miejskich wydarzeń.
Rozpoczęła się budowa placu zabaw na terenie Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie dotychczas nie było tego typu obiektu. Rozbudowany zostanie plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 4. Realizacja obydwu inwestycji przewidziana jest do końca czerwca.