• Godziny pracy urzędu:
    poniedziałek - piątek:
    8.00 - 16.00
    e-mail
  • Pl. Jana Pawła II 6
    06-400 Ciechanów
  • tel.
    23 674 92 00
    fax
    23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2024 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
29 czerwca 2017
kategoria:
Aktualności strona główna
Sala obrad Rady Miasta. Radni głosują nad jedną z uchwał poprzez uniesienie rąk w górę

Jednym z punktów 33. sesji Rady Miasta Ciechanów było sprawozdanie z działalności Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. W 2016 roku spółka osiągnęła zysk w wysokości ponad 1,4 mln zł. Podczas obrad radni rozpatrzyli 20 projektów uchwał.

W obliczu zmian w oświacie, które wejdą w życie 1 września, konieczne było wyrażenie zgody na utworzenie wydzielonego rachunku dochodów miejskich szkół podstawowych i przedszkoli. Zmianie uległy też regulacje związane z realizacją obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Wymiar zajęć pedagogów wspomagających i doradców zawodowych określono na 20 godzin w tygodniu.

Radni opowiedzieli się za udzieleniem bonifikaty od ceny sprzedaży na rzecz 15 najemców samodzielnych lokali mieszkalnych, którzy zdecydowali się na wykup.

Dyskusję wywołała uchwała przygotowana przez radnych klubu PiS, dotycząca zapewnienia warunków do osiedlenia się w Ciechanowie rodziny repatriantów polskiego pochodzenia z terenu byłego Związku Radzieckiego. Uchwalę poparło 11 radnych, 10 wstrzymało się od głosu. Radni klubu PSL, Razem dla Ciechanowa oraz dwóch radnych niezależnych, którzy wstrzymali się od głosu podkreślali, że nie są przeciwni idei, lecz ich zdaniem najpierw należałoby dopracować szczegóły i wypracować mechanizmy, dzięki którym możliwa byłaby faktyczna pomoc takiej rodzinie. Zaznaczali także, że w pierwszej kolejności należy zadbać o mieszkańców Ciechanowa, oczekujących na mieszkania komunalne.

Radni zgodzili się na przyjęcie pomocy rzeczowej od Województwa Mazowieckiego. Przekazane 1 100 ton destruktu asfaltowego zostanie wykorzystana do utwardzenia dróg gminnych. Na prośbę mieszkańców przyjęli również uchwalę dotyczącą usytuowania przy ul. Kolbego nowego przystanku komunikacji miejskiej.

W kontekście zmian nazw ulic, do czego obliguje samorządy tzw. ustawa dekomunizacyjna, ustalono, że do 10 lipca odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie zajmującej się tą tematyką Komisji Spraw Społecznych i Spraw Obywatelskich.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H