• Godziny pracy urzędu:
    poniedziałek - piątek:
    8.00 - 16.00
    e-mail
  • Pl. Jana Pawła II 6
    06-400 Ciechanów
  • tel.
    23 674 92 00
    fax
    23 672 29 63
Ciechanów herb
Sprawdź pogodę w CiechanowieOchrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2024 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
30 października 2020
kategoria:
Aktualności strona główna
Grafika. Na czarnym tle znajduje się kształt Polski, którego powierzchnia jest wypełniona małymi kłóeczkami w różnych odcieniach niebieskiego. Po lewej, na zarysie kraju, na czarnym, prostokątnym tle umieszczono napis: Ranking Samorządów. Po lewej stronie napisu znajduje się stylizowany biały orzeł w koronie.
 

W corocznym prestiżowym rankingu samorządowym dziennika „Rzeczpospolita” Ciechanów uplasował się na 25. miejscu na 874 sklasyfikowane miasta. Oceniane były aspekty finansowe działania samorządu,  projekty środowiskowe, jakość zarządzania procesem uchwałodawczym, urzędem, działania społeczne oraz poziom współpracy między samorządami.

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej" jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Od 16 lat redakcja "Rzeczpospolitej" ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. Ocena dokonań i kondycji miast oraz gmin w wielu obszarach jest dobrym punktem wyjścia do dyskusji o perspektywach rozwojowych poszczególnych samorządów.

W tegorocznym rankingu udział wzięły wszystkie gminy, miasta i miasta na prawach powiatu w Polsce (z wyjątkiem Warszawy). Ranking to trzy kategorie: 874 gmin miejskich i miejsko-wiejskich, wśród których Ciechanów uplasował się na 25 miejscu; 65 miast na prawach powiatu oraz 1537 gmin wiejskich.

Źródłem danych podlegających ocenie są informacje udostępniane przez Główny Urząd Statystyczny, Ministerstwo Finansów oraz informacje podane przez samorządy w specjalnej ankiecie. Kryteria oceny Rankingu Samorządów 2020 to około 50 wskaźników.

Oceniana była trwałość ekonomiczno-finansowa, w tym wskaźniki dotyczące: zdolności samorządu do zwiększania dochodów własnych (w tym z podatków) i korzystania z zewnętrznych źródeł finansowania, efektywności zarządzania finansami czy te dotyczące budowy potencjału rozwojowego.

Ponadto pod uwagę brane były: jakość zarządzania procesem uchwałodawczym, urzędem oraz poziom współpracy między samorządami, „trwałość społeczna” (czyli obszary działalności samorządów, które mają wpływ na jakość życia mieszkańców oraz budowę tzw. społeczeństwa obywatelskiego) i „trwałość środowiskowa” (kwestie związane z ochroną środowiska i dostosowań do zmian klimatycznych).

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H