• Godziny pracy urzędu:
    poniedziałek - piątek:
    8.00 - 16.00
    e-mail
  • Pl. Jana Pawła II 6
    06-400 Ciechanów
  • tel.
    23 674 92 00
    fax
    23 672 29 63
Ciechanów herb
Ochrona Danych OsobowychPodatki – stawki i druki na 2025 r.Numery kont bankowych Urzędu MiastaFanpage urzędu na FACEBOOKU
Strona główna Aktualności
08 stycznia 2025
kategoria:
Aktualności strona główna

Zielony Targ przy ul. Płońskiej i Miejski Park Ojców przy ul. Augustiańskiej połączy nowo budowany ciąg pieszo-rowerowy. Będzie oddany do użytkowania wiosną.

Nowo budowana trasa połączy komunikacyjnie osiedla: Płońska i Śródmieście na granicy z os. Przemysłowym. Piesi i rowerzyści będą mogli sprawnie i bezpiecznie dotrzeć ze znajdującego się przy ul. Płońskiej Zielonego Targu do Miejskiego Parku Ojców przy ul. Augustiańskiej.

Na odcinku o długości ok.147 m ułożona będzie nawierzchnia mineralna żwirowo-gliniasta. Trasa będzie miała 5 m szerokości. Oświetlą ją nowe, energooszczędne lampy.

Zielony Targ to jedna z największych obecnie prowadzonych przez ratusz inwestycji miejskich. Odnowione targowisko przy ul. Płońskiej już zmieniło swoje oblicze, powstał tam nowy budynek pod handel i usługi, przeznaczony też pod handel pod chmurką. W tej chwili prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe we wnętrzach. Finalizowane jest też zagospodarowywanie terenu wokół obiektu. Trwa budowa nowego ogrodzenia. Przy budynku powstała już nowa strefa komunikacyjna, w tym parkingi z ekobruku, który przepuszcza wodę do gruntu, trasy manewrowe dla samochodów, chodniki i miejsca dla rowerzystów, w których będą mogli pozostawić jednoślady.

Nowa trasa pieszo-rowerowa będzie wpięta w istniejącą w Miejskim Parku Ojców aleję, gdzie znajdzie się okrągła ławka do wypoczynku. Park przy ul. Augustiańskiej został oddany do użytkowania w 2021 r. Ma 3 ha i blisko 2 tys. m2 ścieżek dla pieszych oraz rowerzystów. Na jego terenie posadzono ponad 500 drzew. Kolejne sadzą w ramach proekologicznych akcji ratusza ojcowie nowo narodzonych dzieci. W parku znajduje się też owocowo-ziołowo-warzywny ogród społeczny, z którego korzystają mieszkańcy w różnym wieku.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H