Urząd Miasta Ciechanów
https://www.umciechanow.pl//konsultacje_spoleczne_ciechanow/Projekty_zgloszone_do_Ciechanowskiego_Budzetu_Obywatelskiego_2016
Drukuj grafikę : tak / nie

Projekty zgłoszone do Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016

Na realizację projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego zagwarantowany zostanie 1% wykonanych dochodów z roku poprzedzającego wybór projektów i kwota wyniesie 1.589.992 zł.

Propozycje do Budżetu Obywatelskiego można było zgłaszać do 31 lipca na formularzu zgłoszenia projektu zawierającym następujące dane: tytuł projektu, skrócony i szczegółowy opis projektu wraz z jego lokalizacją, uzasadnienie potrzeby realizacji, szacunkowe koszty, dane osoby odpowiedzialnej za projekt. Wypełniony formularz wystarczyło przynieść do Biura Obsługi Interesanta (ul. Wodna 1) bądź wysłać pocztą na adres Urzędu Miasta Ciechanów z dopiskiem "Budżet Obywatelski". Można było składać projekty w dwóch kategoriach: osiedlowej i  ogólnomiejskiej. Oceniła je powołana przez prezydenta Komisja ds. przeprowadzenia konsultacji społecznych. Projekty musiały należeć do zadań własnych gminy i być możliwe do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego. Projekty zweryfikowane pozytywnie zostały wpisane na kartę do głosowania.
Od 7 do 30 września każdy mieszkaniec Ciechanowa, mający skończone 16 lat, mógł zagłosować na 1 projekt osiedlowy i 1 projekt ogólnomiejski. Głosowanie odbyło się w formie papierowej, korespondencyjnie oraz przez internet. Tradycyjnie można było zagłosować w urzędzie miasta w godz. 8.00-16.00 oraz w pięciu innych punktach w różnych częściach miasta (w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Płońskiej 143, w MOPS przy ul. Sienkiewicza 32D,  w Miejskim Zespole Szkół nr 2 przy ul. Czarnieckiego 40, w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Kraszewskiego 8, w Miejskim Zespole Szkół nr 1 przy ul. Powstańców Wielkopolskich 1).
 

PROJEKTY OSIEDLOWE ZWERYFIKOWANE POZYTYWNIE

O kolejności osiedli decyduje porządek alfabetyczny.
O kolejności projektu na liście decyduje data jego wpływu do Urzędu Miasta Ciechanów.

ALEKSANDRÓWKA

1. Rozbudowa parkingu osiedlowego dla samochodów wzdłuż ulicy Sikorskiego – 100 tys. zł
Projekt dotyczy rozbudowy parkingu przy ul. Sikorskiego o 21 dodatkowych miejsc.
Pomysłodawca: Krzysztof Leszczyński

2. Ścieżka rowerowa łącząca centrum miasta z Pętlą, od ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych – 100 tys. zł
Kosztorys projektu obejmuje budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Mikołajczyka i Sikorskiego.
Pomysłodawca: Marek Wójcik

3. Wakacyjne półkolonie „Muzyczne lato Aleksandrówki” – 100 tys. zł
Projekt zakłada organizację w wakacje, w godz. 8.00-16.00, nieodpłatnych półkolonii dla 40 dzieci z osiedla. Wezmą one udział w zajęciach muzycznych, warsztatach wokalnych i tanecznych, zabawach na świeżym powietrzu i na basenie, pojadą na wycieczkę do Warszawy. Atrakcją będzie nagranie płyty w studiu nagrań. Dzieci będą miały zapewniony posiłek. Każdy z uczestników otrzyma wyprawkę szkolną oraz nagrody.
Pomysłodawca: Patrycja Wiśniewska

4.  Plac zabaw dla dzieci przed budynkiem Witosa 19 – 35 tys. zł
Oprócz budowy ogrodzonego placu zabaw z nowymi urządzeniami zabawowymi projekt obejmuje ustawienie 2 ławek i kosza na śmieci oraz założenie trawnika.
Pomysłodawca: Iwona Sychowska

 

ALEKSANDRÓWKA II

1. Budowa zatoki parkingowej – 60 tys. zł
Projekt obejmuje demontaż obecnej kostki brukowej i krawężników, utwardzenie nawierzchni, wykonanie nowych miejsc parkingowych na 18 samochodów oraz wycinkę 4 drzew na wysokości bloku przy ul. Sikorskiego 16.
Pomysłodawca: Jacek Grzegorz Murawski

 2. Wakacyjne półkolonie „Przygoda na Dalekim Wschodzie” – 100 tys. zł
Projekt zakłada organizację w wakacje, w godz. 8.00-16.00, nieodpłatnych półkolonii dla 40 dzieci z osiedla. Wezmą one udział w zajęciach na basenie, zabawach na świeżym powietrzu, poznają tajniki sztuk walki pojadą na wycieczkę do Warszawy. Dzieci będą miały zapewniony posiłek. Każdy z uczestników otrzyma strój do sztuk walki, wyprawkę szkolną oraz nagrody.
Pomysłodawca: Anna Bogdan

 

BLOKI

1. Magiczny zakątek na Blokach – 95 100 zł
Kosztorys projektu obejmuje uporządkowanie i utwardzenie ścieżek na skwerze przy ul. 17 Stycznia, ustawienie 4 stołów do gry w szachy, 3 ławek „bujanych”, 5 ławek drewnianych i 5 latarni.
Pomysłodawca: Dorota Bugajska

2. Ferie zimowe z osiedlem „Bloki” – 100 tys. zł
Projekt zakłada organizację w okresie ferii, w godz. 8.00-16.00, nieodpłatnych zimowych zajęć dla 40 dzieci z osiedla. Wezmą one udział w zajęciach ruchowych, plastycznych, muzycznych i teatralnych. W programie nauka pływania i nauka jazdy na łyżwach oraz wycieczka do Warszawy. Dzieci będą miały zapewniony posiłek. Każdy z uczestników otrzyma wyprawkę szkolną oraz nagrody.
Pomysłodawca: Ewa Klinszporn-Stachiewicz

 

KARGOSZYN

1.  Poprawa infrastruktury przy ul. Wyspiańskiego – 100 tys. zł
Projekt przewiduje wymianę chodnika wzdłuż ul. Wyspiańskiego (odcinek od ul. Letniej do ul. Kraszewskiego), budowę ścieżki rowerowej i montaż 4 ławek.
Pomysłodawca: Robert Adamiak

2. Budowa chodnika przy ul. Dąbrowskiego – 80 tys. zł
Projekt zakłada budowę chodnika wzdłuż 1 strony ul. Dąbrowskiego.
Pomysłodawca: Michał Jeziółkowski

3. „Gwiazdy tańczą na lodzie” – 81 tys. zł
Oprócz nauki jazdy na łyżwach projekt zakłada występy gwiazd muzyki tanecznej i konkurs na najlepszą parę na lodzie. Termin realizacji projektu: ferie zimowe 2016.
Pomysłodawca: Grażyna Dalecka

4. Ferie zimowe z osiedlem „Kargoszyn” – 100 tys. zł
Projekt zakłada organizację w czasie ferii zimowych, w godz. 8.00-16.00,  nieodpłatnych zajęć dla 40 dzieci z osiedla. Wezmą one udział w zajęciach plastycznych, muzycznych i teatralnych. W programie nauka pływania i nauka jazdy na łyżwach oraz wycieczka do Warszawy. Dzieci będą miały zapewniony posiłek. Każdy z uczestników otrzyma wyprawkę szkolną oraz nagrody.
Pomysłodawca: Ewa Jasińska

5. Sportowo-rekreacyjny park osiedlowy – 100 tys. zł
Projekt stworzenia siłowni zewnętrznej i zagospodarowania terenu wokół niej.
Pomysłodawca: Anna Gutkowska

 

KWIATOWE

1. Modernizacja placu zabaw dla dzieci przy ul. Wesołej – 100 tys. zł
Projekt zakłada budowę ogrodzenia wokół istniejącego placu zabaw i wyposażenia go w dodatkowe urządzenia do zabawy i tablicę z regulaminem.
Pomysłodawca: Rafał Porębski

2. Wakacyjne półkolonie „Przyrodnicze lato z osiedlem Kwiatowe” – 100 tys. zł
Projekt zakłada organizację w wakacje, w godz. 8.00-16.00,  nieodpłatnych półkolonii dla 40 dzieci z osiedla. Wezmą one udział w pieszych wycieczkach z przewodnikiem, stworzą własny zielnik. Atrakcją będą zajęcia z jazdy konnej, zabawy na świeżym powietrzu, na basenie, wycieczka do Warszawy. Dzieci będą miały zapewniony posiłek. Każdy z uczestników otrzyma wyprawkę szkolną oraz nagrody.
Pomysłodawca: Patryk Burdecki

 

PŁOŃSKA

1. Parking dla samochodów osobowych przy ul. Szwanke – 70 tys. zł
Projekt dotyczy wykonania projektu technicznego i budowę parkingu z kostki brukowej przy ul. Szwanke (w okolicy przedszkola i SP4).
Pomysłodawca: Zdzisław Dąbrowski

2. Rozbudowa parkingu na osiedlu Jeziorko na wysokości bloków przy ul. Armii Krajowej 35 lub 39 – I etap – 100 tys. zł
Projekt dotyczy opracowania projektu technicznego całości inwestycji dotyczącej zwiększenia ilości miejsc parkingowych przy ul. Armii Krajowej 35 i 39 oraz realizację I etapu tego projektu.
Pomysłodawca: Agnieszka Kuźma

3. Budowa otwartej siłowni zewnętrznej przy ul. Witosa 87 – 85 tys. zł
Projekt zakłada wykonanie projektu technicznego siłowni zewnętrznej, budowę ogrodzenia i chodnika oraz montaż 8 urządzeń siłowych, stojaka na rowery, ławek i koszy na śmieci.
Pomysłodawca: Ewa Daria Sobolewska

4. Parking na samochody i stanowiska rowerowe – 70 tys. zł
Projekt dotyczy uporządkowania terenu i budowy ogrodzonego żywopłotem parkingu  z podjazdem dla niepełnosprawnych i stanowiskami dla rowerów na osiedlu 40-lecia (okolice bloku przy ul. Armii Krajowej 49).
Pomysłodawca: Krystyn Płoski

5. Budowa boiska do plażowej piłki siatkowej przy Gimnazjum nr 1 – 99 750 zł
Oprócz budowy ogrodzonego boiska do plażowej piłki siatkowej projekt zakłada ustawienie 6 ławek i 2 koszy na śmieci.
Pomysłodawca: Piotr Jabłoński

6. Wakacyjne półkolonie „Podróże kulinarne z osiedlem Płońska” – 100 tys. zł
Projekt zakłada organizację w wakacje, w godz. 8.00-16.00,  nieodpłatnych półkolonii dla 40 dzieci z osiedla. Wezmą udział w zajęciach kulinarnych, stworzą własną książkę kucharską. Będą uczestniczyć w zabawach na świeżym powietrzu, na basenie, pojadą na wycieczkę do Warszawy. Dzieci będą miały zapewniony posiłek. Każdy z uczestników otrzyma strój kucharski, wyprawkę szkolną oraz nagrody.
Pomysłodawca: Paweł Jabłoński

7. Budowa chodnika na części pasa drogi gminnej dojazdowej do osiedli „Witosa Apartaments” oraz „Villa Art” przy ul. Witosa – 85 tys. zł
Projekt przewiduje budowę chodnika oraz ustawienie 3 punktów świetlnych wzdłuż drogi dojazdowej do osiedli „Witosa Apartaments” oraz „Villa Art”.
Pomysłodawca: Anna Banasiak w imieniu Zarządu Osiedla Villa Art

 

PODZAMCZE

1.  Budowa otwartej siłowni zewnętrznej przy ul. Parkowej i Zielonej oraz modernizacja boiska trawiastego do piłki nożnej – 95 tys. zł
Oprócz 8 podwójnych stanowisk do ćwiczeń na betonowym podłożu projekt zakłada ustawienie 4 ławek i 2 koszy oraz modernizację i ogrodzenie boiska trawiastego do piłki nożnej.
Pomysłodawca: Piotr Wojciechowski

2. Letni festiwal filmowy „Otwórz się na musical” – 100 tys. zł
Projekt dotyczy organizacji letniego festiwalu filmowego na zamkowych błoniach obejmującego 7 pokazów filmowych (12 musicali) i 7 edycji konkursu wokalnego. Czas realizacji to piątkowe wieczory czerwca, lipca i sierpnia.
Pomysłodawca: Szymon Ostromecki

 

POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH

1. Osiedlowy plac zabaw Powstańców Wielkopolskich – 100 tys. zł
Projekt obejmuje budowę ogrodzonego placu zabaw z bezpieczną nawierzchnią.
Pomysłodawca: Leszek Goździewski

2. Wakacyjne półkolonie „Przygoda na Dalekim Wschodzie” – 100 tys. zł
Projekt zakłada organizację w wakacje, w godz. 8.00-16.00, nieodpłatnych półkolonii dla 40 dzieci z osiedla. Wezmą udział w zajęciach na basenie, zabawach na świeżym powietrzu, poznają tajniki sztuk walki, pojadą na wycieczkę do Warszawy. Dzieci będą miały zapewniony posiłek. Każdy z uczestników otrzyma strój do sztuk walki, wyprawkę szkolną oraz nagrody.
Pomysłodawca: Dagmara Talarek

3. Disco Wakacje – Gala Disco Polo – 98 tys. zł
Projekt dotyczy organizacji koncertu 5 zespołów disco polo na scenie ustawionej na placu Jana Pawła II. Impreza trwać będzie od godz. 18.00 do 24.00, transmitowana będzie przez telewizję, a o porządek podczas niej zadba firma ochroniarska.
Pomysłodawca: Marcin Dalecki

 

PRZEMYSŁOWE

1. Kreatywny plac zabaw – osada Fabryczna – 84 341,84 zł
Projekt przewiduje budowę ogrodzonego placu zabaw z nowymi urządzeniami zabawowymi.
Pomysłodawca: Przemysław Szumański

2. „Osiedle Płocka” – dodatkowe miejsca postojowe – 100 tys. zł
Projekt zakłada modernizację istniejących i budowę nowych miejsc parkingowych przy ulicach: Bojanowskiego, Krotowskiej, Płockiej i Granicznej.
Pomysłodawca: Tomasz Podsiadlik

3. Wakacyjne półkolonie „Przyrodnicze lato z osiedlem Przemysłowe” – 100 tys. zł
Projekt zakłada organizację w wakacje, w godz. 8.00-16.00,  nieodpłatnych półkolonii dla 40 dzieci z osiedla. Wezmą udział w pieszych wycieczkach z przewodnikiem, stworzą własny zielnik. Atrakcją będą zajęcia z jazdy konnej, zabawy na świeżym powietrzu, na basenie, wycieczka do Warszawy. Dzieci będą miały zapewniony posiłek. Każdy z uczestników otrzyma wyprawkę szkolną oraz nagrody.
Pomysłodawca: Wiola Brzezińska

 

SŁONECZNE

1. Utworzenie placu zabaw wraz z siłownią zewnętrzną na Bielinie – 100 tys. zł
Kosztorys obejmuje opracowanie projektu technicznego, budowę ogrodzonego placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej, ustawienie 2 ławek i koszy na śmieci.
Pomysłodawca: Emil Świszcz

2. Disco Wakacje – Gala Disco Polo – 98 tys. zł
Projekt dotyczy organizacji koncertu 5 zespołów disco polo na scenie ustawionej na „Krubinie”. Impreza trwać będzie od godz. 18.00 do 24.00, transmitowana będzie przez telewizję, a o porządek podczas niej zadba firma ochroniarska.
Pomysłodawca: Kamil Dalecki

3. Wakacyjne półkolonie „Podróże kulinarne z osiedlem Słoneczne” – 100 tys. zł
Projekt zakłada organizację w wakacje, w godz. 8.00-16.00, nieodpłatnych półkolonii dla 40 dzieci z osiedla. Wezmą one udział w zajęciach kulinarnych, stworzą własną książkę kucharską. Będą się bawić na świeżym powietrzu, na basenie, pojadą na wycieczkę do Warszawy. Dzieci będą miały zapewniony posiłek. Każdy z uczestników otrzyma strój kucharski, wyprawkę szkolną oraz nagrody.
Pomysłodawca: Leopold Sułkowski-Kornaus

 

ŚRÓDMIEŚCIE

1. Zagospodarowanie terenu przy ul. Nadfosnej 7 – 99 908,19 zł
Oprócz poszerzenia ulicy pomiędzy blokami, regulacji studzienek i uporządkowania trawników projekt zakłada budowę 10 miejsc parkingowych z kostki brukowej. Na zmodernizowanym terenie stanie 5 ławek, kosz na śmieci i 4 stojaki na rowery.
Pomysłodawca: Teresa Dunikowska

2. Budowa placu zabaw „Nad Fosą” i remont zniszczonej infrastruktury – 80 tys. zł
Projekt obejmuje wyrównanie terenu i budowę ogrodzonego placu zabaw wraz z ławkami i stojakiem na rowery oraz remont przyległego chodnika i parkingu.
Pomysłodawca: Marek Rutkowski

3. Budowa parkingu dla samochodów przy ul. Wyrzykowskiego, przedłużenie ul. Kopernika do kładki – 100 tys. zł
Kosztorys projektu obejmuje uprzątnięcie terenu za Młynem przy ul. Wyrzykowskiego oraz budowę 20 miejsc parkingowych w tym 2 miejsc dla osób niepełnosprawnych.
Pomysłodawca: Barbara Rogalska

4. Wakacyjne półkolonie „Muzyczne lato Śródmieścia” – 100 tys. zł
Projekt zakłada organizację w wakacje, w godz. 8.00-16.00, nieodpłatnych półkolonii dla 40 dzieci z osiedla. Wezmą udział w zajęciach muzycznych, warsztatach wokalnych i tanecznych, zabawach na świeżym powietrzu, na basenie, pojadą na wycieczkę do Warszawy. Atrakcją będzie nagranie płyty w studiu nagrań. Dzieci będą miały zapewniony posiłek. Każdy z uczestników otrzyma wyprawkę szkolną oraz nagrody.
Pomysłodawca: Magda Jabłońska

 

ZACHÓD

1. Budowa boiska do gry w plażową piłkę ręczną wraz z 1000 godzin zajęć rekreacyjno-sportowych z elementami plażowej piłki ręcznej – 100 tys. zł
Kosztorys projektu zakłada budowę boiska sportowego do gry plażową piłkę ręczną wraz z wyposażeniem oraz przeprowadzenie zajęć, podczas których uczestnicy poznają zasady i elementy techniczne tej gry.
Pomysłodawca: Łukasz Komorowski

2. Siłownia zewnętrzna na terenie Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 – 99 997,77 zł
Projekt zakłada montaż 9 urządzeń do ćwiczeń oraz 2 ławek.
Pomysłodawca: Michał Karaszewski

3. Zajęcia popołudniowe dla dzieci z osiedla Zachód – 100 tys. zł
Projekt zakłada organizację od 28 listopada do 23 grudnia 2016 roku nieodpłatnych zajęć dla 40 dzieci z osiedla. Dzieci, w godz. 16.00-20.00, będą miały zapewniony posiłek. Wezmą udział w zajęciach plastycznych, muzycznych i teatralnych. W programie nauka pływania i nauka jazdy na łyżwach oraz wycieczka do Warszawy. Każdy z uczestników otrzyma wyprawkę szkolną oraz nagrody.
Pomysłodawca: Aleksandra Brodacka

PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE ZWERYFIKOWANE POZYTYWNIE

 1.  Udzielanie bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców Ciechanowa w zakresie pomocy społecznej świadczonej przez gminę dla najuboższych – 73 800 zł
Celem projektu jest udzielanie 2 razy w tygodniu po 5 godzin bezpłatnych porad prawnych podopiecznym MOPS-u, bezrobotnym oraz osobom spełniającym najniższe kryteria dochodowe.
Pomysłodawca: Robert Korzeniowski

2. Opracowanie dokumentacji na rewitalizację terenu wokół basenu odkrytego przy ul. Kraszewskiego – 67 tys. zł
Kosztorys obejmuje opracowanie koncepcji i dokumentacji projektowej rewitalizacji terenu basenu odkrytego przy ul. Kraszewskiego.
Pomysłodawca: Joanna Musiał

3. Wymiana chodnika przy ul. Nadfosnej 6-12 – 150 tys. zł
Projekt przewiduje budowę chodnika po obu stronach ul. Nadfosnej (odcinek pomiędzy ulicami: Witosa i 11 Pułku Ułanów Legionowych).
Pomysłodawca: Marek Rutkowski

4. „Ciechanowski Zaułek Literacki”. Spotkania słowno-muzyczne – 76 500 zł
Tematem projektu jest organizacja cyklu 10 koncertów literackich z udziałem ludzi sceny: aktorów i muzyków.
Pomysłodawca: Janina Janakakos-Szymańska

5. Ochotniczy Komitet Opiekuńczy „OKO” dla mieszkańców w podeszłym wieku i innych samotnie żyjących w Ciechanowie – 200 tys. zł
Projekt dotyczy powołania organizacji „Ochotniczy Komitet Opiekuńczy ”, która zajmować się będzie opieką nad samotnymi osobami w podeszłym wieku. Personel organizacji składać się ma z wolontariuszy, pielęgniarek i opiekunek, które pomogą podopiecznym w załatwieniu codziennych spraw i zapewnią podstawową opiekę medyczną.
Pomysłodawca: Bibiana Mossakowska

6. Pole paintballowe przy ul. Kargoszyńskiej – 133 840 zł
Projekt obejmuje budowę ogrodzonego pola paintballowego przy ul. Kargoszyńskiej oraz zakup namiotu i profesjonalnego sprzętu oraz odzieży ochronnej dla graczy.
Pomysłodawca: Piotr Chyliński

7. Niedzielny obiad dla dzieci z rodzin najuboższych – 200 tys. zł
Projekt zakłada zapewnienie w każdą niedzielę ciepłego posiłku dzieciom korzystającym z darmowych obiadów w szkołach.
Pomysłodawca: Michał Jeziółkowski

8. „Odkryć sztukę Bolesława Biegasa” – I Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski – 99 800 zł
Projekt zakłada organizację w Ciechanowie i Koziczynie dwutygodniowego I Ogólnopolskiego Pleneru Rzeźbiarskiego im. Bolesława Biegasa oraz wystawy poplenerowej. Autor zwycięskiej pracy otrzyma stypendium na jej wykonanie, a rzeźba ustawiona zostanie w parku im. Jarosława Dąbrowskiego.
Pomysłodawca: Teresa Kaczorowska

9.
Bezpieczny Ciechanów – odblaskowe punkty (kocie oczka) przy przejściach dla pieszych – 110 tys. zł
Projekt dotyczy montażu przy 30 przejściach dla pieszych punktów odblaskowych tzw. kocich oczek. Elementy odblaskowe wtopione w jezdnię będą świeciły własnym światłem, wykorzystując energię słoneczną. Zwiększy to widoczność pasów drogowych przy przejściach dla pieszych w miejscach słabo oświetlonych, w porze wieczornej i nocnej.
Pomysłodawca: Anna Dubrownik

10. Przystań rowerowa – 58 900 zł
Kosztorys projektu zakłada budowę przystani rowerowej z wiatą, ławkami i koszem na śmieci.
Pomysłodawca: Rafał Sepczyński

11. „Modelarstwo sposobem na spędzanie wolnego czasu” – wyposażenie modelarni do celów szkoleniowych dzieci i młodzieży – 25 tys. zł
Kosztorys projektu obejmuje zakup narzędzi i materiałów niezbędnych podczas zajęć w modelarni Ciechanowskiego Klubu Modelarskiego.
Pomysłodawca: Krzysztof Kaczorowski

12. Miejski park rekreacyjny na Podzamczu – 200 tys. zł
Projekt stworzenia placu zabaw i terenu rekreacyjnego nad wodą..
Pomysłodawca: Marcin Mrozek

13. Wspomaganie szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży oraz drużyny seniorów – 60 tys. zł
Celem projektu jest podwyższenie poziomu szkolenia drużyn piłkarskich MKS Ciechanów poprzez udział w rozgrywkach ligowych.
Pomysłodawca: Andrzej Podsiadlik

14. Park przyjazny dzieciom – 180 tys. zł
Projekt dotyczy budowy alejek, założenie trawników z nowymi nasadzeniami, ustawienie 4 lamp, ławek z betonowym stolikiem do gry w szachy, koszy na śmieci w parku im. J. Dąbrowskiego za kinem Łydynia. Na odrestaurowanym terenie mają stanąć również urządzenia zabawowe dla dzieci.
Pomysłodawca: Ksenia Kowalska

15. Samoobsługowe Stacje Naprawy Rowerów – 42 384,60 zł
Przedmiotem projektu jest zakup i ustawienie na terenie miasta 7 sztuk samoobsługowych stacji napraw rowerów.
Pomysłodawca: Jakub Sprusiński

16. Budowa skateparku typu vert oraz rowerowego placu zabaw – I etap – 180 tys. zł
Projekt zakłada budowę skateparku składającego się z rampy o zróżnicowanym poziomie trudności oraz rowerowego placu zabaw.
Pomysłodawca: Sławomir Sokolnicki

17. Noc Sylwestrowa 2016 – 170 tys. zł
Projekt dotyczy organizacji zabawy sylwestrowej na Placu Jana Pawła II. Kosztorys obejmuje min. ustawienie sceny, wynagrodzenie gwiazd, promocję wydarzenia.
Pomysłodawca: Kamil Dalecki

18. Efektywne ojcostwo kluczem do umocnienia rodziny i społeczności lokalnej – warsztaty edukacyjne dla ojców ze specjalnym modułem dla matek – 89 800 zł
Inicjatywa ma na celu wspieranie ojcostwa. Projekt zakłada przeprowadzenie dwunastu dwudniowych warsztatów, dwunastu audycji z ojcami w radio, jednej konferencji traktującej o ojcostwie oraz organizacje i prowadzenie Klubu dla Ojców.
Pomysłodawca: Robert Kraczkowski

19. Rewitalizacja terenu przy zbiorniku wodnym „Torfy” przy ul. Jesionowej i Zielonej – 45 700 zł
Kosztorys projektu zakłada budowę alejki z 4 ławkami, 2 koszami na śmieci i stojakiem na rowery przy zbiorniku wodnym „Torfy”.
Pomysłodawca: Piotr Wojciechowski

 

PROJEKTY ZWERYFIKOWANE NEGATYWNIE

1. Siłownia zewnętrzna na osiedlu Powstańców Wielkopolskich – 98 tys. zł

Projekt zakłada wykonanie projektu technicznego, przygotowanie podłoża oraz montaż 15 urządzeń siłowych, ławki, kasza na śmieci, tablicy informacyjnej i stojaka na rowery. Pomysłodawca: Eugeniusz Nowak

Teren objęty projektowaną lokalizacją inwestycji jest terenem rolnym nie objętym ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub ustaleniami decyzji o warunkach zabudowy. Zgodnie z przepisem art. 30 ust.6 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2013r. poz. 1409) właściwy organ jakim jest Starosta Ciechanowski nie może przyjąć zgłoszenia robót budowlanych lub budowy w przypadku gdy zamierzona inwestycja narusza ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy. Za naruszenie w/w aktów prawa należy rozumieć także ich brak. Wymóg dołączenia do wniosku o pozwolenie na budowę lub do wniosku w sprawie zgłoszenia budowy dokumentu jakim jest decyzja o warunkach zabudowy narzuca na inwestora przepis art. 30 i 33 stawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2013r. poz. 1409). Powyżej opisany stan prawny i stan faktyczny przesądza o braku możliwości uzyskania przez inwestora wymaganych prawem decyzji lub pozwoleń administracyjnych, niezbędnych do realizacji inwestycji.  

2. Infrastruktura drogowa. Mała architektura (ul. Witosa 1,2,3 - ul. 11 Pułku Ułanów 3 i 5) – 120 tys. zł

Projekt zakłada budowę ulicy lokalnej oraz ustawienie 5 punktów świetlnych na odcinku od ul. Witosa 1,2,3 do ul. 11 Pułku Ułanów legionowych 3 i 5. Pomysłodawca: Andrzej Trzpiot

Gmina Miejska Ciechanów nie posiada tytułu prawnego do nieruchomości. Przepis art. 30 ust.4b oraz art. 33 ust.2 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2013r. poz. 1409) nakłada obowiązek dołączenia do wniosku w sprawie zgłoszenia budowy lub do wniosku w sprawie pozwolenia na budowę, oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Wyżej opisany stan prawny i stan faktyczny przesądza o braku możliwości złożenia przez Prezydenta Miasta Ciechanów wymaganego oświadczenia i co jest z tym związane uzyskania wymaganych prawem decyzji lub pozwoleń administracyjnych.

3. „Zapraszamy na Warszawską” – 86 700 zł

Projekt dotyczy przywrócenia ruchu samochodów na ul. Warszawskiej od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-19.00 i w soboty w godz. 10.00-16.00. Oprócz tego kosztorys zawiera zakup i ustawienie znaków informujących, przestawienie elementów małej architektury, zakup 10 namiotów, które będą wykorzystane przy organizacji imprez plenerowych oraz zakup dekoracji świątecznych. Pomysłodawca: Bogumiła Rybacka

Weryfikacja zgłoszonego projektu nastąpiła w kontekście oceny wartości społecznej, o czym stanowi §5. pkt 1d) regulaminu p.n. „Zasady budżetu obywatelskiego w Ciechanowie”. Niska ocena wartości społecznej podyktowana jest pogorszeniem wizerunku przestrzeni części śródmiejskiej miasta Ciechanów (części położonej równocześnie w strefie ochrony Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków), w przypadku ewentualnej realizacji inwestycji zakładającej odniesienie się do tymczasowej architektury typu namiotowego. Zagospodarowanie ulicy Warszawskiej powinno nastąpić w formie zaplanowanej rewitalizacji, z użyciem stałych obiektów i form architektonicznych. Ponadto prezydent nie jest organem decydującym o zasadach ruchu drogowego, nie ma uprawnień do wprowadzania nowej organizacji ruchu.

4. Ścieżka rowerowa na kładce przy ul. Tatarskiej – 155 tys. zł

Kosztorys projektu obejmuje budowę ścieżki rowerowej wzdłuż drogi od „kładki” do ul. Tatarskiej, ustawienie oznakowania i sygnalizacji świetlnej dla rowerzystów na przejściu dla pieszych oraz remont istniejącego chodnika. Pomysłodawca: Sławomir Rogalski

Gmina Miejska Ciechanów nie posiada tytułu prawnego do nieruchomości. Przepis art. 30 ust.4b oraz art. 33 ust.2 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2013r. poz. 1409) nakłada obowiązek dołączenia do wniosku w sprawie zgłoszenia budowy lub do wniosku w sprawie pozwolenia na budowę, oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Wyżej opisany stan prawny i stan faktyczny przesądza o braku możliwości złożenia przez Prezydenta Miasta Ciechanów wymaganego oświadczenia i co jest z tym związane uzyskania wymaganych prawem decyzji lub pozwoleń administracyjnych.

5. Plac zabaw na terenie ogródków działkowych „Grędzice” – 50 tys. zł

Projekt zakłada wykonanie projektu technicznego i budowę ogrodzonego placu zabaw na terenie rodzinnego ogrodu działkowego „Grędzice”. Pomysłodawca: Janusz Bastecki

Grunt objęty wnioskowaną lokalizacją oddany jest w użytkowanie wieczyste dla Polskiego Związku Działkowców, co skutkuje brakiem prawa przez Gminę Miejską Ciechanów do dysponowania nieruchomością, w tym na cele budowlane. Przepis art. 30 ust.4b oraz art. 33 ust.2 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2013r. poz. 1409) nakłada obowiązek dołączenia do wniosku w sprawie zgłoszenia budowy lub do wniosku w sprawie pozwolenia na budowę, oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Wyżej opisany stan prawny i stan faktyczny przesądza o braku możliwości złożenia przez Prezydenta Miasta Ciechanów wymaganego oświadczenia i co jest z tym związane uzyskania wymaganych prawem decyzji lub pozwoleń administracyjnych.

6. „Zdrowie Publiczne” priorytetem dla Samorządu Miasta Ciechanów – brak kalkulacji

Projekt zakłada min. udział samorządu w pracy nad Narodowym Programem Zdrowia na lata 2015-2020, organizację festynów i pikników zdrowia oraz wyposażenie ich organizatorów w namioty, koce, materace i sprzęt medyczny. W harmonogramie ujęta została organizacja przez Urząd Miasta konferencji o tematyce prozdrowotnej dla samorządowców i organizacji pozarządowych, monitorowanie stanu zdrowia w zakresie problemów alkoholowych i kontrola zagrożeń środowiskowych.

Pomysłodawca: Bibiana Mossakowska

Projekt nie spełnił wymogów formalnych ze względu na brak wskazania konkretnych przedsięwzięć w ramach projektu oraz brak kosztorysu proponowanych działań. Zagadnienia podjęte w projekcie są przedmiotem bieżąco podejmowanych działań we współpracy z organizacjami pozarządowymi i instytucjami ochrony zdrowia oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową. Przykładem może być corocznie organizowany piknik zdrowia oraz akcje prozdrowotne przeprowadzane podczas wielu wydarzeń społecznych, kulturalnych i sportowych organizowanych na terenie miasta.

7. Pomnik kolejki wąskotorowej w Ciechanowie – 150 tys. zł

Kosztorys projektu obejmuje zakup niesprawnej lokomotywy wąskotorowej i ustawienie jej w formie pomnika wraz z tablicą informacyjną na skwerze przed dworcem PKP. Pomysłodawca: Grzegorz Kęsik

Lokalizacja wskazana w projekcie leży w obszarze, który w najbliższych latach będzie podlegał zmianom zagospodarowania terenu. Wstępne studium zagospodarowania przestrzennego targowiska przy ulicy Sienkiewicza zakłada  między innymi budowę hali z infrastrukturą w miejscu obecnego bazarku, powstanie parkingu z około 200 miejscami, w tym tzw. ekoparkingu oraz modernizację placu przed dworcem PKP. Realizacja przedstawionego projektu byłaby bezcelowa, gdyż zaproponowana lokalizacja może zmienić swoje przeznaczenie, np. być pasem drogi lub chodnikiem.

8. Adaptacja budynku na cele mieszkaniowe dla zastępczej rodziny wielodzietnej. Ul. Płońska 56 B – 200 tys. zł

Celem projektu jest dokończenie budowy budynku przy ul. Płońskiej 56 b i dostosowanie go do potrzeb bytowych wielodzietnej rodziny zastępczej. Właściciel budynku udostępnia Urzędowi Miasta nieodpłatnie na okres 4 lat. Pomysłodawca: Zbigniew Krajewski

Gmina Miejska Ciechanów nie posiada tytułu prawnego do nieruchomości. Przepis art. 30 ust.4b oraz art. 33 ust.2 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2013r. poz. 1409) nakłada obowiązek dołączenia do wniosku w sprawie zgłoszenia budowy lub do wniosku w sprawie pozwolenia na budowę, oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. W analizowanej sytuacji konieczna byłaby zmiana pozwolenia na budowę i przeniesienie decyzji na inwestora jakim powinna być Gmina Miejska Ciechanów. Wyżej opisany stan prawny i stan faktyczny przesądza o braku możliwości złożenia przez Prezydenta Miasta Ciechanów wymaganego oświadczenia i co jest z tym związane uzyskania wymaganej prawem decyzji administracyjnej.

9. Biuro Obsługi Mieszkańców – 90 500 zł

Projekt zakłada utworzenie Biura Obsługi Mieszkańców, w ramach którego prowadzone będą spotkania informacyjno-tematyczne. Adresatami projektu są mieszkańcy mający problem z załatwieniem spraw w różnych instytucjach. Pracownicy Biura będą min. opiniować oferty kierowane do osób starszych, weryfikować umowy parabanków, weryfikować postępowania komornicze wobec osób starszych. Pomysłodawca: Rajmund Niszczota

Złożony projekt mający na celu podnoszenie aktywności i świadomości mieszkańców Ciechanowa w relacjach z instytucjami świadczącymi usługi publiczne nie mieści się w katalogu zadań własnych gminy określonych w art. 7 Ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 poz. 594 z późn. zm) i jako taki nie może być realizowany w ramach budżetu obywatelskiego.

10. Aktywizacja osób w trudnej sytuacji materialnej poprzez szkolenie pt. „Administrowanie budynkiem mieszkalnym wielolokalowym z uwzględnieniem efektywnego wykorzystania nośników energii (elektrycznej, cieplnej i gazu) przez ich odbiorców, mającego na celu zmniejszenie emisji CO2 oraz zmniejszenia kosztów finansowych utrzymania nieruchomości” – 60 tys. zł

Projekt zakłada przeprowadzenie 40 godzinnego szkolenia dla 100 uczestników o tematyce samodzielnego administrowania/zarządzania budynkiem wielolokalowym. Uczestnik szkolenia posiądzie wiedzę jak efektywnie zarządzać budynkiem i nośnikami energii, zagadnienia związane z ochroną środowiska, segregacją odpadów i oszczędną gospodarką nośnikami energii. Pomysłodawca: Elżbieta Staroń

Złożony projekt nie mieści się w katalogu zadań własnych gminy określonych w art. 7 Ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 poz. 594 z późn. zm) i jako taki nie może być realizowany w ramach budżetu obywatelskiego.

11. Dzieci z blokowisk Aleksandrówki na łonie wiejskiej natury – trzydniowy pobyt w Gospodarstwie Agroturystycznym na Złotym Polu w Łagunach – zielona szkoła dla 300 dzieci w wieku szkolnym – 78 tys. zł

Projekt zakłada organizację wyjazdu 300 dzieci do gospodarstwa agroturystycznego na Złotym Polu w Łagunach.  W programie 3-dniowego pobytu min. prezentacja edukacyjna, zabawy na świeżym powietrzu, piesza wycieczka do Sanktuarium św. Stanisława Kostki oraz przejażdżka drezyną na trasie Przasnysz-Krasne. Pomysłodawca: Alina Czaplicka

Złożony projekt stanowi ofertę handlową i jako taki nie może być realizowany w ramach budżetu obywatelskiego. Zadanie pn.: „wypoczynek dzieci i młodzieży” jest realizowane przez gminę w trybie otwartego konkursu ofert zgodnie z Ustawą z dnia 23 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.