Poniżej publikujemy przykłady miejskich wydarzeń i inwestycji, które przyczyniają się do przemian społecznych, ekonomicznych, przestrzennych i technicznych. Przemiany te służą ożywieniu różnych obszarów miasta, również tych najbardziej zdegradowanych. Poprawiają i wyrównują warunki życia mieszkańców. Dzięki nim miasto pięknieje i rozwija się.
Zrealizowany zostanie II etap zagospodarowania terenu między ulicami: Harcerską, Armii Krajowej i Św. Anny. Istniejący zbiornik wodny będzie przebudowany w celu retencji wód z terenów przyległych. Jednocześnie powstanie nowy obszar do rekreacji z groblą, ścieżkami dla spacerowiczów i małą architekturą do wypoczynku.
W tegorocznej edycji CBO zrealizowane będą 24 projekty (12 osiedlowych i 10 ogólnomiejskich). O ich realizacji zdecydowali mieszkańcy. W tym roku ważny głos oddała rekordowa liczba 7860 ciechanowian. Na wykonanie wybranych przez nich zadań ratusz przeznaczy ok. 2,2 mln zł.
Chodnik dla pieszych po stronie Zamku Książąt Mazowieckich (od mostu na rzece Łydyni aż do ul. Gostkowskiej) przejdzie remont. Dziś na ul. Zamkowej wprowadzona została czasowa organizacja ruchu i rozpoczęły się prace rozbiórkowe. Kierowcy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności.
Na wniosek prezydenta Ciechanowa PKP S.A. we współpracy z PKP TLK S.A. wybudują parking na działce należącej do kolei tuż przy dworcu przy ul. Sienkiewicza – poinformował podczas wizyty w Ciechanowie 27 lutego Rafał Zgorzelski, członek zarządu PKP S.A. To ostatni niezagospodarowany teren przy dworcu, na którym auta parkuje wiele osób korzystających z pociągów.
Rozpoczęły się prace przy rekonstrukcji budynku dawnej Kolei Nadwiślańskiej. Zgodnie z decyzją i zaleceniami konserwatora, miasto odtworzy i odnowi ten zabytkowy obiekt mieszkalny z XIX wieku, przenosząc go na działkę u zbiegu ul. Sienkiewicza i ul. Fabrycznej. Budynek zyska nowe funkcje.
Ruszają kolejne inwestycje i remonty drogowe w Ciechanowie. Ul. Wiklinowa na osiedlu „Bloki” zyska nową nawierzchnię, chodniki i miejsca parkingowe. Prace rozpoczęły się dziś (29 stycznia) od budowy kanalizacji deszczowej.
W tegorocznej edycji CBO o realizację w głosowaniu mieszkańców rywalizować będą 43 projekty (23 osiedlowe i 20 ogólnomiejskich). Głosowanie rozpocznie się 1 lutego i potrwa przez cały miesiąc.
Miasto rozpoczyna nabór konkursowy dla przedsiębiorców, którzy są zainteresowani dzierżawą lokali w nowo powstającym budynku „Zielonego Targu”. Oferty można składać od 15 lutego do 15 kwietnia. Czynsz dzierżawny wyniesie 1 zł netto za m2 lokalu przez okres 3 lat.
Miasto zakończyło prace remontowe hali widowiskowo-sportowej przy ul. 17 Stycznia. Budynek zyskał estetyczny wygląd i został docieplony, co przełoży się na zmniejszenie kosztów utrzymania obiektu zarządzanego przez MOSiR.
Droga obsługująca tereny przemysłowe i zabudowę jednorodzinną będzie zmodernizowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Towarową do ronda w pętli miejskiej. Powstanie ciąg pieszo-rowerowy, chodnik, kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Dziś (10 stycznia) w ratuszu podpisano umowę z wykonawcą na realizację prac.